Kamera Tp-Link Tapo C100 / C200 + HA + Motioneye

Wpadły mi w ręce dwie kamerki Tp-Link Tapo C100 oraz C200. Z tego co wyczytałem da się je wpiąć w HA. Tak też się zaczęła moja przygoda z MotionEye. Czy ktoś tutaj z nich korzysta ? W mojej opinii fajne kamery w dobrych pieniądzach. Ale żeby nie było zbyt kolorowo zacząłem kombinować aby wyciąć je z chmury i korzystać tylko lokalnie przez MotionEye / HA - i tutaj zaczęły się schody:

  • za nic nie mam dźwięku, nie wiem czy to moja nieumiejętność konfiguracji czy MotionEye po prostu tego nie ogarnia. W apce iSpy (na Windowsie) mam zarówno dźwięk jak i wykrywanie ruchu a nawet sterowanie obrotową C200
  • chciałbym aby wykrywało mi ruch (przy nieobecności w domu) i ruch ten nagrywało - niestety nie działa to tak jak bym sobie życzył. Mimo wielu opcji w Motioneye nie potrafię tego prawidłowo ustawić. Ruch niby wykrywa ale nagrany film jest dużo krótszy niż całe zdarzenie lub w ogóle go nie ma
  • chciałbym też aby HA powiadamiał mnie o wykrytym ruchu na którejś z kamer jednak z encji jakie mam z integracji za nic nie mogę wyciągnąć:

Ktoś bardziej obeznany w obsłudze kamer podpowie co robię źle ? Czy może Motioneye to zła droga i jest inna lepsza metoda integracji tych kamer ?

motionEye nie jest zbyt nowoczesny (tak właściwie to frontend dla pracującego "pod spodem’ motion).

Kwestia audio zapewne zależy od kodeków (jakkolwiek jak dotąd używałem niemych kamer, bo i tak przepisy zabraniają zapisu dźwięku z monitoringu w PL, jeśli nie jesteś rządową agencją ;P).

Co do kwestii za krótkich nagrań - poeksperymentuj z ustawieniami w menu detekcji ruchu, nie twierdzę, że pomoże ale na początek ustaw duże ogony przed i za detekcją.

jest integracja w hacks

Dzięki wielkie. Używasz? Działa jak powinno?
Jutro przetestuję.

Tak, używam. mam 2szt C200.Brakuje do szczęścia odbioru dźwięku i kamery wolno reagują na stroeowanie, ale poza tym jest ok. Integracja jest w ciągłym rozwoju, dziś widziałem że nowa wersja jest w fazie beta i umożliwi pobieranie zapisu z karty w kamerze. Nie używam Motion eye.

Czyli dźwięku nie ogarnia (zależy mi na tym aby płacz córki słyszeć) ? Piszą, że niby tym można: GitHub - AlexxIT/WebRTC: Home Assistant custom component for viewing almost any camera stream in real time using WebRTC and other technologies. Bawiłeś się ? Ja w planach miałem podłączenie tych kamer do HA i zablokowanie ich ruchu do Internetu na routerze aby obraz do Chin nie leciał. Ale chyba wtedy ta integracja nie zadziała ?

Edit
Wszystko włącznie z dźwiękiem wydaje się działać. @Artur_Musiałek wielkie dzięki za podpowiedź.

No to cieszę się. tym od AlexxIT się nie bawiłem, wystarcza mi ten.