Kamera Xiaomi 360 (MJSXJ02CM) - integracja z HA

Pojawiła się możliwość integracji kamerki xiaomi 360 z HA

1 polubienie

Witam, ale ten film opisuje jak podlaczyc robota odkurzajacego a nie kamerke :wink:
To jest link opisujacy jak z integrowac kamerke wyzej opisana:

Czekałem na to od dawna. Działa lokalnie ?

Dziś dopiero to oglądam… Jak Ty to zrozumiałeś ? Żeby chociaż angielski…
Można tu jakiś szybki poradnik co i jak trzeba zrobić ?

Dzięki wielkie. Dam znać co z tego wyszło jak tylko znajdę chwile aby się pobawić.

Hej, tam jest poik tf_recovery.img a nie “bin”. Czy jest jakaś różnica? Niestety po włożeniu karty z tym plikiem to kamerki nic się nie dzieje, to znaczy uruchamia się bez flashowania i tylko dopisuje do tego pliku rozszerzenie .bak.
Ktoś coś?

Plik binarny (.bin) może być plikiem obrazu (.img) - jak się komu podoba.
Więc jeśli wiesz co robisz możesz zmienić rozszerzenie samodzielnie.

Zwróć uwagę na to:
DO NOT FLASH IF THE MODEL NAME DOESN’T MATCH
powyżej jest mowa o MJSXJ02CM

Chińczycy trzepią te kamerki z tego co im w łapy wpadnie, oczywiste jest, że hack może działać tylko jeśli sprzęt ma identyczne flaki, producent mógł też wypuścić firmware z blokadą downgrade (szczególnie jeśli sprzęt obecnie produkowany ma inne podzespoły).

A w jaki sposób integruje się z HA? Standardowa integracja?
Pytam ponieważ chciałbym mieć możliwość obracania kamerą a chyba tego nie da się zrealizować w ten sposób.
Drugie pytanie to czy możliwe jest używanie aplikacji Xiaomi home po wgraniu zhackowanego oprogramowania?

Przyznam się, ze nie. Mój błąd. Przeczytałem tylko dokumentację na GitHubie.

Zakupiłem w końcu kamerę. Co prawda model wyższy czyli MJSXJ02CM. Teoretycznie wszystko powinno być ok, hack niby jest ale okazało się, że w mojej wersji softu 3.5.1_0052 jest zmieniony bootloader. Nie ma możliwości downgrade’u do wersji, która umożliwia wgranie oprogramowania przez kartę SD.
Po pierwszej próbie byłem bliski uceglenia kamery. Na szczęście znalazłem gdzieś soft, który ją uratował.
Jedyna możliwość zmiany oprogramowania na kompatybilne z hackiem to programator a na to chyba jestem za krótki.

troche odświerzam kotleta ale nie chce uceglić kamery.
czy po wgraniu hacka kamera będzi dalej pracowała w aplikacji?

gdzie dokładnie sprawdzić jaki model kamery mam? w HA znajduje chuangmi.camera.ipc019

Może na opakowaniu produktu, moze na obudowie produktu, może w aplikacji do obslugi kamery jest podany dokladny model kamery. Wszystkie posiadane przeze mnie produkty Xiaomi są dobrze oznaczone na obudowie.

Ok, co prawda nie było jednoznacznie napisane że będzie działać równolegle w apce mihome.
Znalazłem na kamerce jaki mam model, jutro biorę się za flashowanie.

Z tego co widzę nie ma opcji sterowania kamerką z poziomu HA prawda? Choć na githubie jest zaznaczone “motor Control”

Nie mam żadnej (sprawnej) kamery PTZ, ale:

Swoją drogą do PTZ (a właściwie PT, bo zoom’u to tam nie ma) zapewne potrzebujesz tego

Dzięki za info.
Poczytałem trochę i niestety z tego firmware co mam niestety nieda się zejść na wersję podatną do hackowania bez flashera. Więc pozostaje mi czekać aż auto Xiaomi miio auto zrobi coś z loopem.
Szkoda