Kamera YI 1080p Dome

Zmieniłem oprogramowanie w kamerze yI 1080p dome
Podłączyłem ją do HA:

camera:
  - platform: yi
    name: Camera
    host: '10.10.10.148'
    password: XXX
    ffmpeg_arguments: '-vf scale=800:450'

Niestety na ekranie brak obrazu.
image
Konfigurował ktoś coś podobnego?

U mnie przy xiaomi dafan jest tak;
camera:

  • platform: ffmpeg
    name: DaFang3
    input: -rtsp_transport tcp -i rtsp://dafang:8554/unicast

Pamiętaj żeby w ui ustawić kamerę na live. Jak na screenie.
U mnie po ustawieniu nie działało na początku dopiero ekran wskoczył po kilkunastu sekundach. Nawet na live jest opóźnienie około 10sec.

1 polubienie

@ozzinse Czy poradziłeś sobie z problemem? Właśnie chciałem się wziąć za tą kamerę bo leży w szufladzie. Z jakiego oprogramowania korzystałeś, czy miałeś jakiś poradnik, itp.?

Tak wgrałem oprogramowanie według zaleceń ze strony HA. Niestety nie mogę odpalić podglądu kamery na dashboard :frowning:

Ja mam yi 1080home i ustawione mam przez generic:

camera:

@bartik22 podpowiesz jak zmieniłeś oprogramowanie, masz dostęp do jakiegoś poradnika, bo szkoda żeby leżała ta kamera w szufladzie?

Chciałem wgrac hack v4 ale moja kamera nie byla wspierana, jest z serii: 6FUS ( z tyłu kamery pierwsze 4 litery)
u siebie wgrałem to: GitHub - roleoroleo/yi-hack-MStar: Custom firmware for Yi 1080p camera based on MStar platform
nie potrzeba placic jak w przypadku yi-hack-v4
istotne jest czy twoja kamera jest wspierana np. Yi 1080p Dome BFUS
no i potem platform:generic tak jak napisalem i na dashboardzie normalnie widze.
tylko stream: musi być aktywny

Ja mam YI 1080p Home Camera
w numerze seri jest “9FUS”

no to możesz wgrać to co ja…
ten hack Mstar ma minus, musisz wrzucić na karte i wsadzić do kamery i musi w niej zrostać,
jak wyciągniesz hack znika. no ale jak chcesz mieć historie nagrań to i tak musisz mieć kartę, zależy do czego chcesz użyć

Na początek pewnie użyję jej do podglądu domu pod nieobecność.
Masz może jakąś instrukcję co i jak zrobić po kolei?

No masz tutaj: GitHub - roleoroleo/yi-hack-MStar: Custom firmware for Yi 1080p camera based on MStar platform
zjedź do Getting Started :slight_smile:

:grinning: nie zdążyłem przeglądnąć linku, dzięki, jak będę miał jakiś problem pozwolę sobie napisać.

Zainstalowane, ja w sumie nie mogłem skorzystać z MStar, bo miałem inną wersję jak sprawdziłem w aplikacji YI, więc użyłem Allwinner. W sumie mam kilkusekundowe opóźnienie, ale działa bez problemu.

Mam pytanie, jest tutaj platforma MQTT, jak to skonfigurować, trzeba robić jakieś platformy czy powinien wykryć odrazu HA jakieś encje?

No masz właczone,
musisz teraz odebrac wiadomość

1 polubienie

Dzięki, to już ogarniam jak to wywołać w NR, a czy da się z tego zrobić encję w HA bądź wypluć snapshot po wykryciu ruchu i wysłać np. na przypięty mój komunikator?

Edit: albo jednak chyba nie ogarniam, bo connected świeci się na żółto i do debuga nic nie idzie.

Oczywiście, po wykryciu to już tylko fantazja co ma sie stać.
ja mam zdjecia, jak mnie nie ma plik z filmem, a jak ktoś dzwoni do drzwi to wrzuca mi się streaming na telewizor ten który jest włączony :slight_smile:Poniżej jak zrobić zdjęcie

1 polubienie

A czy mógłbyś mi udostępnić ten flow do tego snapa lub filmu?

PS. Widzę, że masz dobrze ogarnięte te wszystkie automatyzacje w NR.

Nie rozumiem, czego nie rozumiesz? :slight_smile:
Przesłałem Ci screena jak wygląda call service żeby wywołać usługe zrobienia i zapisania zdjecia i to jest koniec.

Zapisanie snapa ok, tylko wysłanie go na, np. telegram, albo powiadomienie w aplikacji.

Niestety wyskakuje mi cały czas API Error, zostawiam na jutro może coś mi przyświeci przy świeżym umyśle.