Kamery ONVIF oraz RTSP - miganie obrazu / zawieszenie obrazu

hello,
Walczę już od jakiegoś czasu z ładnym i stabilnym obrazem z kamer… no i coś mnie zawodzi…
testowałem różne wersje i aktualnie co jest w fazie testów to podgląd kamery przez ONVIF przez kanał SUB a gdy kliknę to przechodzi w MAIN … no i w miarę działa ale są opóźnienia…
no i testuję również RTSP gdzie obraz i czas jest OK jednak na miniaturce miga dość wkurzająco…
ktoś miał podobnie i to rozwiązał ?
dodam że nie jest to problem zużycia pamięci czy procesora bo waha się w zakresie 30-40%.

wrzucam filmik jak to wygląda aby lepiej zobrazować problem:

z góry dziękuję za pomoc !! :slight_smile:

Nic lepszego na takie bolączki nie znalazłem jak:

Dzięki za podpowiedź :slight_smile: używałem dotychczas wlaśnie WebRTC i to co nagrałem właśnie jest przez tą integrację no i zacinało i zawieszało wszystko, odpaliłem na szybko RTSPtoWebRTC i wygląda obiecująco… narazie nie zacina, także będę testował…
Dzięki za to !!

Fajnie jak byś opisał jak to u siebie uruchomiłeś. W jaki sposób postawiłeś serwer/usługę dla RTSPtoWeb?

prawdę powiedziawszy nie było trudne… w zasadzie w linku który podesłałeś (RTSPtoWebRTC - Home Assistant) jest filmik gdzie facet to genialnie tłumaczy…
oczywiscie u mnie był drobny problem z uruchomieniem usługi ponieważ miałem wcześniej zainstalowany WebRTC przez HACS… wywaliłem i RTSPtoWebRTC poszło bez problemów.
w zasadzie po uruchomieniu sam wykrył kamery, a ja w tym samym czasie zacząłem je dodawać ręcznie więc zrobił się bałagan… ale po szybkim sprzątaniu mam wykryte ładnie 4 kamery - interfejs jest dość przejrzysty, później będę wrzucał w dashboard bo na chwilę teraźniejszą widoczne są w dodatku ale w samym HA jeszcze nie.

Rozumiem, że serwer dla tej usługi masz jako AddOn? Pytam, bo używam bramki z Android od AI-Speaker i nie mam Supervisor i kontenerów. Jest za to możliwość uruchomienia usługi jako programu w GO, wprost ze źródła twórcy kodu.

dokładnie tak - wrzuciłem REPO jako niestandardowe, pobrałem, zainstalowałem, dodatek sam wykrył nowość, po skonfigurowaniu kamery same się dodały i wygląda OK, później znajdę więcej czasu to będę dalej testował to mogę jeszcze coś dorzucić :slight_smile: