Karta dla bramy i furtki

Witam, znacie jakąś karte z HA do bramy i furtki ponieważ teraz nie zabardzo mi się podoba co mam.

Wygląda tak jak bym chciał otworzyć rolete a nie brame czy furtkę :slight_smile:

Może to?

w każdym razie zmieniając device class tych encji z window na door dostaniesz z automatu inną ikonkę niż przesuwane (podnoszone) okno (oprócz tego ikony można też nadpisać np. mdi:door-open mdi:door-closed), być może da się też podmienić ikony góra/dół w tym co masz (no ale nawet nie napisałeś ani co to jest, ani nie wrzuciłeś kawałka kodu).

@szopen a gdzie mogę podejrzeć jakie są dostępne wszystkie ikony?

ikony “material design Icon”, czyli te co mają w swojej nazwie mdi:cośtam
https://materialdesignicons.com/
nazwa pliku (bez rozszerzenia) zastępuje cośtam

A oprócz tego są ikony wbudowane w system czyli hass:cośtam

Ewentualnie można też zainstalować integrację z https://simpleicons.org/ i wtedy mamy si:cośtam (ale tu raczej nie ma nic użytecznego do twojego zastosowania)

z góry uprzedzam ta integracja się nieco “krzaczy” (często zamiast ikony są puste miejsca, a autor jak dotąd nie znalazł skutecznego rozwiązania tego problemu, tymczasowe obejście opisałem w issues u niego na githubie, ale po niemal każdym restarcie systemu jest to upierdliwe).

PS i jeszcze fontawesome (ale mnie na kolana nie rzuciło i ponoć “gryzie się” z simpleicons a akurat go używam)

Mam coś takiego:

Na razie znalazłem tylko ikonę bramy a nie mogę poszukać ikony furtki. Chciał bym uzyskać na przykładzie bramy żeby zamiast tych strzałek były ikony otwartej bramy i zamkniętej tzn. ikona otwartej bramy to żeby brama się otwarła ikona zamkniętej bramy to żeby brama się zamknęła. A przy opisie aby się pokazywał aktualny stan bramy.

Nie kojarzę ikony furki - użyj np. drzwi, jeśli zmienisz device class to ikony podmienią się automatycznie na domyślne dla danej klasy.

tu mam wszystkie jednakowe czujniki tylko ze zmienionymi klasami (nie dotykałem ikon - to są domyślne dla danej klasy)
device_class_a_ikony_Screenshot_2021-02-24 Poziomo - Home Assistant

Nie używam cover to nawet nie wiedziałem że ta encja ma “fabrycznie” taki gadżet :stuck_out_tongue_winking_eye:
więc pewnie będziesz musiał użyć jakiejś bardziej zaawansowanej karty (no chyba, że ktoś wie jak zmodyfikować cover ale na pierwszy rzut oka powinno wystarczyć ustawienie właściwej klasy).

A jak zmieniasz te device class?

Konfiguracja->Dostosowanie->Encja

@szopen a pozostałe warianty oprócz device class do czego służą?

Nie mam pojęcia, poza jednostką miary czy ikoną (no i klasą) jak dotąd nie musiałem ich zmieniać (mam wrażenie, że to pozostałości po interfejsie states, teraz mamy tylko lovelace, ale jeszcze niedawno oba były dostępne, ale to tylko domysł i głowy sobie nie dam uciąć; może ktoś mądrzejszy to wie i odpowie?).

Spodziewałem się to znaleźć w podstawowej dokumentacji, ale nie widzę

Niestety nadpisanie przez device class zadziałało tylko na chwilę. Nadpisalem z okna na brame i po jakim czasie wróciło na okno i wyskakuje takie cos:

W configuration.yaml musisz mieć sekcję i wpis:

homeassistant:
  customize: !include customize.yaml
1 polubienie

Eureka :slight_smile: skąd Wy czerpiecie te inspiracje ?