Karta kalendarza

Zapraszam do dyskusji dotyczącej poniższego materiału udostępnionego na kanale YouTube

Przykładowy kod karty z filmu:

type: 'custom:atomic-calendar-revive'
entities:
  - entity: <encja typu calendar>
    icon: 'mdi:soccer'
    color: red
  - entity: <encja typu calendar>
    icon: 'mdi:car'
    color: yellow
maxDaysToShow: 7
hoursFormat: '24'
name: Kalendarz
enableModeChange: true
defaultMode: Calendar 
3 polubienia

Przepraszam jeśli moje pytanie jest w złym miejscu.
A zastanawiam się czy istnieje możliwość integracji kalendarza z dwóch osobnych kont Google.
Z jednego konta już korzystam i działa to dość sprawnie ale przyszedł rok szkolny i widzę nowe możliwości kalendarza np. terminy zajęć pozalekcyjnych, itd.

@elektron81 Pytanie jak najbardziej na miejscu. O ile mi wiadomo to możesz mieć tylko podłączenie do jednego konta na raz. Kiedyś miałem podobny problem i udało mi się obejść to ograniczanie w taki sposób, że z drugiego konta udostępniłem kalendarz do konta, które miałem zintegrowane z HA. Obecnie tak już nie mam ale spróbuj, sposób powinien działać.

@artur Dokładnie tak jak pisałeś jest to bardzo intuicyjne ( jeśli ma się takiego nauczyciela ).
Połączyłem kalendarze i zadziałało.

Dzięki

Dzięki. Polecam się na przyszłość

Z uporem maniaka nazwa miesiąca pojawia się w języku angielskim. Wchodzę w edycję karty, nic właściwie nie robię, zapisuję i jest po polsku. Wystarczy odświeżyc stronę i wraca do angielskiego. Można temu jakoś zaradzić?

Jak zrobić automatyzację, która zadziała na jakiś event w kalendarzu? Np. zbliża się wyścig F1 i chciałbym, żeby lampa na 30 minut wcześniej błysnęła mi 5 razy na czerwono a z głośnika poszedł stosowny komunikat.

@Piotr_K zaczekasz ze 3 tygodnie bo mam to w planach w ramach “procesy z życia wzięte”

Cóż począć, zaczekam :slight_smile:

1 polubienie

@artur dobra robota, dodałem kalendarz wg Twojego opisu.
Mam tylko jednak pytanie - przy każdym wpisie w kalendarzu linię niżej mam 24-24, u Ciebie też tak jest.
Natomiast w najnowszym filmiku z Waze widzę że sobie z tym poradziłeś i masz już opisane godziny od-do.

W konfiguracji karty ustaw parametr “Hours format” w następujący sposób:

hoursFormat: ‘HH:mm’

@Doniek ewentualnie usuń z niego to 24 to jest mój błąd na filmie.

Nie pomogło

Pomogło :slight_smile:
Dzięki

Ciekawe u mnie puste :smiley: Ważne że działa. :smiley:

Po integracji kalendarza Google oraz wykonaniu karty kalendarza nie widzę części wydarzeń które mam zapisane w kalendarzu Google. Wiecie gdzie może być problem?

@Raddii a wyświetlasz wszystkie kalendarze?

@Artur dodałem wszystkie encje które mi się utworzyly wiec są wszystkie kalendarze. Najbardziej zastanawiające jest to ze mam w kalendarzu zapisane przypomnienie co tydzień w niedziele i na HA widac tylko pierwsze w miesiącu.

zobacz jaką masz wartość max_results dla kalendarza w pliku google_calendars.yaml

Nie mam wpisu max_results w pliku google_calendars.yaml.

czyli domyślnie pobiera Ci 5 eventów. Dodaj ten atrybut np z wartością 30. U mnie wygląda to tak:

- cal_id: ###@group.calendar.google.com
  entities:
  - device_id: ###
    ignore_availability: true
    name: ###
    track: true
    max_results: 30
1 polubienie