Karta wykresy - braki

Witam. W nowym wydaniu HA jest nowa karta w której ładnie można zobrazować sobie wykres zmian z np. temperatury. Problem w tym że do wyboru w karcie “wykresy” mam tylko czujniki z integracji airly. Czy jest możliwość aby w tej karcie można było zobrazować dane z sonofa z czujnikiem temperatury TH10 ??. Czy czegoś nie mam skonfigurowanego czy co ,czy poprostu musi na sztywno pochodzić to z integracji wbudowanej??

“Wsparcie dla statystyk długoterminowych jest w tej chwili ograniczone. Spodziewamy się, że w nadchodzących wydaniach otworzymy go na więcej pomiarów, podczas gdy więcej integracji dodaje obsługę tych nowych typów pomiarów.” - na podsatwie Long term statistics.

Możesz sprawdzić czy “dane z sonofa z czujnikiem temperatury TH10” posiadają te same atrybuty co “czujniki z integracji airly”, np. unit_of_measurement: °C, device_class: temperature.

1 polubienie

Atrybuty z airly czujnika temp:

state_class: measurement
attribution: Data provided by Airly
unit_of_measurement: °C
friendly_name: Dom Temperature
device_class: temperature

Atrybuty z czujki z sonofa:

manufacturer: SONOFF
model: TH10
sw_version: PSA-BHA-GL v3.4.1
cloud: online
rssi: -79
humidity: 58
temperature: 21.8
local: online
unit_of_measurement: °C
friendly_name: Włącznik pieca + temp Temperature
device_class: temperature

Brak najważniejszego state_class :frowning: . więc pewnie się nie dorobi :stuck_out_tongue:

W sumie w edytorze encji udało mi się dorobić atrybut state_class i teraz to jest do wyboru w karcie wykres (hurra) ale pisze brak statystyk :frowning:

Zauważ znaczącą różnicę:

  • w stanie encji dla “airly czujnika temp” masz wartość temperatury
  • w stanie encji dla “czujki z sonoffa” napewno nie masz wartości temperatury :wink:

Musisz tworzyć nowy sensor (na podstawie template) z atrybutu temperature z “czujka z sonoffa”.

1 polubienie

Ano mam :stuck_out_tongue:
sensor.dom_temperature(airly) Stan : 17.5
sensor.sonoff_1000ce0c68_temperature Stan : 21.5

Chyba że coś mylę ale tak mam w stanach.Teraz moge wybrać w karcie wykresy jak nadpisałem state_class jednak pokazuje “Nie znaleziono statystyk” :stuck_out_tongue:

Karta górna-karta historii — sensor.sonoff_1000ce0c68_temperature
Karta dolna -statystyki — airly

Gdy w karcie statystyki wskaże sensor.sonoff_1000ce0c68_temperature wtedy pisze “Nie znaleziono statystyk” .
Ciekawe :smiley:

Wszystko działa. Po dodaniu atrybutu state co prawda pisało że nie znaleziono statystyk ale widzę że teraz się pojawiają co równą godzine dochodzą.