Karta wyświetlająca temperatury w pokojach

Witam

Chciałbym zrobić kartę która np w tabeli pokaże mi nazwę pomieszczenia, aktualną temperaturę, zadaną temperaturę w dzień i zadaną temp w nocy.
Jest może taka karta gdzieś lub podpowie ktoś jak wyciągnąć dane i zrobić taką kartę ?
Coś na zasadzie takiej tabelki, tylko może ładniejszej :slight_smile:
image

Chciałbym mieć na jednej stronie informację z temperaturami w pomieszczeniach, a nie skakać po każdym pokoju.

Jak taki efekt osiągnąć ?

Dzięki za podpowiedz myślę że ta karta będzie ok :slight_smile:
Natomiast nie przychodzi mi do głowy jak wyciągnąć wartość temperatury zadanej w danym preset_mode w termostacie climate?

W atrybucie jest tylko wtedy gdy jest wybrany odpowiedni preset. np jeśli jest wybrany preset poza domem to jest zadana temp, ale nie ma temp. która jest zadana w presecie np noc. I odwrotnie.
Ale HA gdzieś trzyma w bazie zapis tej zadanej temperatury, pytanie jak ten zapis wyciągnąć do karty

Przykładowo

atrybut temperature zmienia się w zależności od tego jaki jest preset_mode

To trzyma sama klima, “tego nie pomalujesz” :wink:
Tak samo jest z temperaturą aktualną. Podawana jest odczytana z jednostki, mierzona z pilota jest tylko wtedy gdy klimę uruchomisz z pilota.
Więc jeśli uruchomisz klimę z HA to klimatyzator będzie regulował się do temperatury mierzonej przez jednostkę.

Ale mnie nie chodzi o klime :slight_smile:
Na homie mam zrobiony termostat i on reguluje całością. HA odczytuje temp i wł lub wył ogrzewanie.
Chyba że nie zrozumiałem tego co chciałeś mi przekazać :smiley: tak to sorki :slight_smile:
Ale wydaje mi się że HA gdzieś powinien mieć tą temperaturę zapisaną przy presecie “w nocy”
Tylko gdzie i jak ją wyciągnąć :confused:

Ekstrapolowałem … haha

… a zapamiętuje nastawy gdy przełączasz dzień/noc?

Teraz tak sprawdzam i nie do końca to jest tak.
Temperaturę poza domem i noc definiuje się w pliku konfiguracyjnym.
Jeśli nocną temp dam 15 stopni i zmienię preset na dzień a następnie na noc to wyświetla 19 (tyle co jest w pliku konfiguracyjnym)
Chyba nie będzie to działać tak jak sobie wymyśliłem i muszę od nowa wymyśleć sterowanie ogrzewaniem w domu :confused:

Odczytaj w NR stan termostatu i zobacz czy otrzymasz te dane, które Cię interesują.
Debug jako complete msg.


Nie ma nic tutaj.
On nie zapisuje niczego do bazy danych. W chwili zmiany presetu pobiera dane z climate.yaml.
Wychodzi na to, że jeśli ustawie dzienną temperaturę inna niż w pliku konfiguracyjnym to tez nie będzie to działać tak jak bym chciał.
Chyba zostaje mi napisanie termostatu w node-red :confused: A bardzo mi się nie chce :frowning: Gotowych termostatów też nie widzę do HA

Pewnie nie tego szukasz, ale są gotowce

Nie musisz całego. Możesz ożenić to co już masz i w NR dorabiając to co trzeba.

Właśnie teraz mam Generic Thermostat
Ale nie da się(lub nie umiem) odczytać z tego zadanych temperatur w presetach.

Zakładam że tak się da zrobić. Musiałbym mieć jakiś przykład i wiedzieć w którą stronę iść.
np ustawić pomocnika z wartością temp w nocy i żeby generic thermostat pobierał z niego wartość a gdy się zmieni przez suwak to podmienił tą wartość. Coś w tym kierunku chyba bym musiał iść

Na początek podszedłbym do tego tak:

  1. Obserwował zmiany temperatury zadanej na termostacie i zapamietywal w zmiennych zależnych od ustawionego presetu.
  2. Obserował zmiany presetów i po zmianie ustawiał temperaturę zadaną w/g zapamiętanych wcześniej pkt 1 wartości.
    Wtedy pomocnicy nie będą potrzebni.
    … taki pomysł na początek, nie wiem czy to się nie zapętli i trzeba popróbować. W tej chwili nie mam możliwości coś zŕobić więc jak zaczniesz to się dopracuje.
    Może jest i inny sposób ale tematu termostatu jeszcze nie przerabiałem

Sterowanie tym ogrzewanie mam zrobione w NR. Zmianę preserów też. Z racji tego, że nastawy temp się definują z pliku konfiguracyjnego to musze dorobić chyba pomocników i ustawianie temperatury z pomocników.
Jutro musze do tego siąść i pomyśleć jak to zrobić :slight_smile:

Dziękuje wszystko za odpowiedzi :slight_smile: Idę walczyć z tym :slight_smile:

Chyba można prościej :slight_smile:
@paku2020 wrzuć konfigurację Twojego termostatu, żeby było spójne - zobaczę co da się z tym zrobić