Karta ZigBee2MQTT w HA

Cześć, na kilku filmach na YT widziałem że ludzie mają na tych bocznych kartach kartę Z2M też chciałem taką ale to co mi się udało mnie nie satysfakcjonuje bo to jest takie wąskie pole (bez regulacji szerokości) które mogę jedynie wydłużyć (działa i można obsługiwać ale to co widziałem na YT było lepsze) w necie jedynie udało mi się znaleźć mapę Z2M czego nie potrzebuje (w dodatkach HCKS)

Na jakim filmie. link?

Mapę Z2M masz w Z2M

Nie mam teraz żadnego konkretnego na myśli wiem że można mieć kartę na której jest jakby strona internetowa
O mapie że jest w Z2M jest to wiem dlatego nie byłem zainteresowany takim rozwiązaniem

Screenshota wrzuć.
Wszystko w HA i każde GUI to jest “jakby strona internetowa” (bo jest w ten sposób serwowane).

Np tutaj

Minuta 8:39 co prawda pokazana jest inna karta ale pokazuje ona całą stronę internetową
Tak samo widziałem jak mieli taką zakładkę do konfiguracji plików yaml czy vsual code studio albo terminal

(Czy to jest możliwe do dodania w HA Compose)

Nie mogę ogarnąć o czym ty piszesz.

Co to jest HA Compose ?

Zgaduję, że chodzi o interfejs użytkownika z “Dodatków” ?

Również nie wiem co to jest HA Compose…

Efekt jak na filmie, to utworzony dashboards, w tym przypadku akurat dla dodatku ESPHome.

Nowo utworzony dashboards możesz przypiąć na pasku bocznym. W tym dashbordzie możesz umieścić kartę ze stroną podając jej url. Tak powstały widok możesz ustawić jako jednolity panel.

W tym miejscu wideo jest typowe GUI Dodatku, w tym wypadku akurat ESPHome (ale oczywiście Z2M też tak działa), to jest ficzer “dostępny z pudełka” w każdej instalacji HA z Supervisorem (czyli instalacje HAOS w każdej postaci oraz instalacja Supervised, nie dotyczy to oczywiście “gołego” HA core, czy jakichś wynalazków na bazie core, bo tam nie ma Dodatków i kontenery musisz ogarniać samodzielnie) i ustawia się widoczność w Sidebarze w podstawowych ustawieniach danego Dodatku

Ustawienia → Dodatki → ten Dodatek, który chcesz konfigurować → Pokaż na pasku bocznym

PS

Masz na myśli HACS?
Jeśli nie będziesz używał “jedynej słusznej” terminologii (tj. takiej jaka jest używana powszechnie), to nigdy się z nikim nie dogadasz…

Tak swoją drogą w HACS nie ma żadnych Dodatków (ani Add-on’ów, bo to tylko angielskawa nazwa tego samego), tam są komponenty niestandardowe

Po odpaleniu szklanej kuli zgaduję, że pisząc Compose może masz na myśli Core? Niestety nikt z poprzedników nie zgadł o co może chodzić, ja też nie wiem czy to dobry strzał…

Gdzie jest ta opcja jednolity panel? Nigdzie tego nie widzę

Tak chodziło mi o Core (w necie chyba mówili na to też Compose ale widocznie się mylę)

Tak chodziło mi o HACS to już mój błąd przepraszam

Podobny efekt dla Z2M:

1 polubienie

Bosko o to właśnie chodziło dzięki