Kierunek rozwoju

@artur, w jakim kierunku idziesz z kanałem? planujesz skupiać się tylko na HA po kątek jego “oklepywania” w sensie konfiguracji ? czy może odbijesz w stronę tworzenia custom-owych sensorów, możliwości budowania wszystkiego np. na esp8266 albo modyfikacji komercyjnych rozwiązań. z doświadczenia wiem że można zbudować masę fajnych rzeczy za grosze, frajda niesamowita :slight_smile:

Ps. osobiście mam w sieci około 40 końcówek IoT i ani jednego komercyjnego rozwiązania. najbliżej fabryki mam kilka dotykalskich włączników światła, ale działających bez przewodu “N” i pod kontrolą espeasy lub tasmota, dodam że działa to już około 2 lat i naj na razie żadnych problemów.

@BNQ2.0 biorąc pod uwagę czas jaki posiadam to nawet na ten moment nie myślę o customowych rozwiązaniach. Cały ten blog, kanał prowadzę sam w wolnych chwilach pomiędzy pracą, a rodziną. Co sprawia że nawet w tym “oklepywaniu” konfiguracji jestem mocno do tyłu względem tego co bym chciał i tego co Wy jako odbiorcy chcecie. Na ten moment nie ma szans na customowe rozwiązania.
Jednak aby zakończyć trochę bardziej optymistycznie to od jakiegoś czasu informuje, że jeżeli ktoś jest chętny do pochwalenia się swoimi rozwiązaniami, pomysłami itd. to podzielę się widownią i umieszczę jego film na swoim kanale. Czy artykuł na blogu.
Więc czekam na film lub artykuł od Ciebie :grinning:
Oczywiście zawsze też możesz umieszczać artykuły tutaj na forum. Kilka osób już to zrobiło i zademonstrowali swoje customowe rozwiązania z informacją jak je zrobić i połączyć z HA.
Po to między innymi jest to forum.

1 polubienie

Artur robi kawał dobrej roboty. Śledzę kanał praktycznie od początku i jestem pełen szacunku za zaangażowanie, rozwój, przemyślane filmy i rzetelną wiedzę. I tak się zastanawiam jak to możliwe by ogarniać, zarządzać i jeszcze odpowiadać na maile. Ja też bawię się ESP8266, ESP32-cam, RCWL-0516 microwave radar sensor, SW-420, DFPlayer Mini odtwarzacz MP3 i całą tą garmażerką dostępną z Ali. Zawsze można zaproponować nowy temat a na pewno ktoś się dołączy by podyskutować. Wszelkie rozwiązania bazujące na ESP są łatwo dostępne i dobrze udokumentowane. Na pewno znajdzie się miejsce na taką tematykę z ESP. HA cały czas jest rozwijany “żyje” i staje się bardziej “user friendly” a mimo tego dla człowieka z ulicy nie jest do ogarnięcia. Zapraszam BNQ2.0 do pochwalenia się rozwiązaniami.

1 polubienie