Kilka włączników Sonoff dla jednego źródła światła

Cześć,

zacząłem około 2 tygodni temu przygodę z HA zainstalowanym na Proxmox. Posiadam 7 włączników Sonoff TX, z czego kilka z nich zastąpiło tradycyjne włączniki schodowe i obsługują jedno źródło światła np. z trzech różnych miejsc (korytarz). W aplikacji eWeLink powyższy przykład rozwiązałem za pomocą scen, gdzie gdy włącznik A jest ustawiony na “ON”, to taki sam stan ustawiany jest na włączniku B oraz C i analogicznie dla stanu “OFF”. W HA z poziomu dashboardu sceny z eWeLink działają, gdy jestem w trybie “auto” lub “cloud”, ale w przypadku przejścia na “local” lub utraty internetu każdy z włączników działa osobno i oczywiście sceny nie działają.

Problem pewnie nie jest skomplikowany, ale mimo obejrzeniu kilku poradników, to z każdym kolejnym gubię się co raz bardziej. Nie wiem, czy wykorzystać do tego celu automatyzację dostępną w HA, sceny, skrypty, czy iść w stronę NODE-RED.

W ciągu najbliższych kilku dni planuję również podłączyć do lamp fazę na stałe i wymienić żarówki na Yeelight W3, żeby móc oświetlać np. tylko część korytarza (są tam dwie lampy, które wcześniej były włączane z jednego punktu).

W którą stronę pójść dla tych dwóch powyższych scenariuszy i od czego zacząć? Dziękuję za wszystkie wskazówki.