Kimatyzacja HAIER - jak zintegrować z HA

Hej.
Mam klimatyzator Haier Tundra Plus. Przeczytałem cały wątek i jak na razie nie jestem bliski celu.
Rozumiem, że mam postępować wg tego opisu:

?
Przerobić kabel i podlutować do płytki ESP8266 (jakieś namiary na sprawdzę egzemplarze?) i potem wgrać firmware. Podłączyć do klimatyzora, żeby HA go znalazł i używać?

Nie mam bladego pojęcia co masz zrobić, ale jeśli ten model współpracuje z aplikacją hOn

to możesz spróbować integracji chmurowej, o którą była awantura w całym internecie na początku roku (bo Haier zagrał bardzo nieładnie, więc jest to marka, którą polecało się bojkotować…)

To jest komponent niestandardowy dostępny w HACS (ten bardziej popularny, bo jak wpiszesz w wyszukiwarce w HACS będą 2 do wyboru)

PS myślę , że wątki dotyczące Haierów należałoby uporządkować, ale to Wy ich użytkownicy musicie dostarczać właściwe dane (bo różne serie pracują z różnymi aplikacjami fabrycznymi, Integracja niestandardowa, którą podlinkowałem dotyczy tylko serii działających z hOn)

Hej. Dzięki za info.
W tamtym roku zamówiłem moduł wifi do Tundry i próbowałem go zintegrować z HA. Jednakże ani lokacja hON ani SmartAir nie wykrywała mi klimatyzatora, więc oddałem i temat ucichł. Może była podróbka, albo aplikacja nie obsługiwała tego klimatyzatora (wejście USB ma, więc raczej powinna).
Z racji tego, że moduł wifi to 145 zł a potrzebowałbym 2 sztuki to muszę pogrzebać czy rzeczywiście jest obsługiwana bo szkoda mi kasy na bubla.
Będę drążył temat.
Czy @Piotr_Wysocki może potwierdzić, że wszystko działa i buczy z modułem ESP8266 na Haier Tundra Plus ? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zauważ, że to co wygląda w większości klimatyzatorów jak USB żadnym USB nie jest.