Kincony 8 Channel Relay Board (KC868-A8)

obadam, jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za wsparcie.
przetestuje i się odezwę jak mi to poszło (jutro pobudka o 5)

To tak na przyszłość w kwestii tego całkiem przypadkowego IP - skoro planujesz przynajmniej częściowo oprzeć automatykę o rozwiązania sieciowe, to nie może tym kierować przypadek, nawet najprostszą sieć warto jakoś zaplanować (choćby dzieląc podsieć na kawałek z urządzeniami o stałych IP, a resztę na DHCP, być może w powiązaniu z ARP - to jest duża wygoda, urządzenia nie dostają losowych IP).

5 urządzeń mam wpisaną do tabeli MAC (w tym słabym routerze tylko tyle można), a reszta ma stałe IP

No cóż tu się nad tym nikt nie skupia, ale wiele tanich routerów daje się skonwertować w niemal “profesjonalne maszyny” poprzez zmianę fabrycznego biednego softu na OpenWRT (lub Gargoyle, jeśli interfejs ma być mocno uproszczony)
do poczytania

https://www.gargoyle-router.com/

Skompilowane przez Ciebie biny się wgrywają, ale wyświetla się tylko to:


Można tylko wybrać ciemny lub jasny profil i nic więcej nie jest aktywne

@szopen i pojawił się IP 192.168.1.198 i eth zaczęło migać


Pojawiły się logi z sensorów i wyjść i jest jakiś progres :grinning: :grinning:

Ideą wykorzystania ESPHome jest skonfigurowanie sprzętu “pod siebie”, a nie dopasowywanie się do tego co dał nam producent w przykładowej konfiguracji.

Bardziej byłem ciekaw czy OTA działa, ale na tym etapie raczej nie ma jak sprawdzić (przynajmniej póki nie masz sprzętu na którym wygodnie sobie będziesz kompilował wsady korzystając z dashboardu ESPHome).

Działa bez problemów, używam KC868-A8 i wszystko robię z dashboardu ESPHome (add-on HA).

Też masz wersję 64 kanałową? Dobra widzę 8 kanałową :stuck_out_tongue: - jakie duże wsady Ci wychodzą przy kompilacji?

:thinking: jak to sprawdzić?

Oświeć proszę mnie co to jest ta OTA?

Kiedyś w podkatalogu esphome (bodajże tym ukrytym .esphome potem nazwa projektu itd.) były przechowywane biny z ostatniej kompilacji, teraz nie jestem w stanie tego znaleźć (czyżby były obecnie kasowane po OTA?).
Ale możesz sprawdzić inaczej - wybierając Manual download przy kompilacji i wrzucając gdziekolwiek powstały plik - po sprawdzeniu rozmiaru go skasujesz (mi wychodziły koło 800kB).

Skrót pochodzi od Over The Air czyli “przez powietrze”, generalnie chodzi o zaprogramowanie jakiegoś urządzenia bezprzewodowo w sensie nie używania specjalizowanego interfejsu do programowania, w przypadku ESP takim “specjalizowanym połączeniem” jest po prostu port szeregowy (który służy do tego po wyzwoleniu programowania w trybie bootloadera, natomiast gdy nie flashujemy sprzętu można go używać do innych zastosowań).

Połączenie Ethernet (przewodowe) w przypadku Kincony nie jest takim specjalizowanym interfejsem do programowania MCU, więc mimo, że nie jest to interfejs bezprzewodowy wciąż podpada pod OTA :stuck_out_tongue:
ale gdybyś skonfigurował sobie moduł do pracy po WiFi zamiast kabla stałby się on bezprzewodowy ;D

OTA to jest ten cały miodek dostępny w ESPHome - możesz sobie modyfikować firmware nie podpinając interfejsu do tego tradycyjnie używanego
(OTA jest możliwa w wielu innych projektach, ale w ESPHome jest szczególnie ważna, bo każda zmiana YAMLa wiąże się z przygotowaniem nowego firmware, więc tradycyjne flashowanie byłoby ultra-upierdliwe).


Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za wsparcie i za poświęcony mi czas.

No i właśnie to co widać można znacznie bardziej dopracować do swoich potrzeb grzebiąc w YAMLu w ESPHome i kompilując świeży wsad, a zmiany zostaną automatycznie wprowadzone w HA.

@Dominik_Lewiński
Ponieważ nie byłeś jedyny z problemami dotyczącymi kompilacji na słabym sprzęcie wyszła łatka w ESPHome

4 posty zostały podzielonye na nowy temat: Dingtian 8Channel Relay Board/Relay Card

Kincony wydało pierwszą wersję własnego firmware do swoich sterowników opartych an ESP32:

Można nawet dodać sterownik do chmury Tuya:

“If you want to use Tuya mobile phone application by remote monitor and control output by internet. You can contact us order the Tuya licence code. If you bought Tuya licence from KinCony, you just fill product id, device id, device secret, bind code to this webpage, then it will auto generate QR code, you can scan QR code add board to Tuya mobile phone application.”

Edit [2023-08-10]:
Kolejna wersja firmware Kincony:
“KCS” v2 firmware for KC868-A series (ESP32) board released"