Klient smb w home assistant

Kolejny pomysł zrodziła potrzeba dostępu do większej ilości plików niż może pomieścić dysk HA.
Idea jest taka, skoro HA może odtwarzać pliki audio na urządzeniach Bluetooth to czemu tego nie robić?
Na dziś mam NAS na Raspberry z SMB serwer, UGREEN odbiornik Bluetooth RCA 5.0 aptX LL 3.5mm Jack Aux Adapter bezprzewodowy muzyka do telewizora samochód RCA Bluetooth 5.0 nadajnik dźwięku|adapter inverter|adapter sonyadapt mobile - AliExpress jako odbiornik podpięty pod nazwijmy to skromnie zestaw audio, aptx w tym maleństwie do mp3 styka.
Teraz zostaje kwestia jak uzyskać dostęp do NAS z poziomu HA?

Weź poprawkę, na fakt, że to dotyczy dość radykalnie innej konfiguracji.

Jak rozumiem BT sobie ogarnąłeś (akurat na RPi jest najłatwiej), ale jakoś nie widzę opisu “dla potomnych” w twoim wątku poświęconym audio BT (który trochę zakręcił w inną stronę :P).

Niestety nie, jeszcze czekam na kabelki od majfrendsów, zafixowałem się na alibazari a tu u nas lokalnie też i to w tej samej cenie mogłem kupić. Mój błąd, dągiel Bluetooth dotarł ale go nie podłączałem z opisanych tu powodów. Póki co bawię się - testuję, ten z bramki Xiaomi i działa bez pudła.
Tytułem wtrętu, ona jest całkiem spoko, tylko lubi wypadać z sieci. Wtedy masa restartów, pobieranie klucza i wszystko wraca na jakiś czas do normy. Jest to upierdliwe, dlatego chcę się jej pozbyć.