Kocioł Lazar automatyzacja

Witam.

Mam pewien temat, którego nie potrafię ogarnąć. Opisze go poniżej, może ktoś wpadnie na sposób jak go zrealizować.
Mam kocioł na pellet Lazar i wyciągam z niego wszystkie możliwe informacje do HA. Jedną z tych informacji jest poziom pelletu określany w %. Wiem, że 1% zużycia pelletu to około 2,9 kg.
Przykładowo jeśli kocioł pokazuje np 70% wartości pelletu to wiem, że zużył ~87kg. Dosypuje pellet, ustawiam na kotle znów 100% i licznik w HA pokazuje 100%. Czynność powtarzam codziennie/co któryś dzień lecz wartości mogą być różne.
Do sedna. Potrzebuje wyciągnąć informacje jeśli suma załadowań do kotła będzie wynosiła np 1000kg (lub nawet w procentach sumę - czyli dla 1000kg będzie to ~345%) . Zliczam wtedy z każdego dnia te % załadowań czyli np 20% + 30% +15% itd. Wtedy muszę wyczyścić popielnik a czasami mi się o tym zapomina i przypomnienie z HA było by extra.
Jest szansa by to w jakiś sposób ogarnąć?
Pozdrawiam.

Tak trochę z innej strony: aż prosi się aby na podajniku paliwo (prawdopododnie układ ślimakowy) był zainstalowany czujnik, który mierzy ilość podawanego paliwa.

No tutaj tego nie ma, kalibrujesz poziom pelletu w zasobniku. Tj. sypiesz do pełna czekasz aż sie prawie wyzeruje (spali do końca) i kończysz kalibracje. Pewno zlicza to jakos na ślimaku ale jako obroty. Hmmm to też pomysł by wyciągnąć z tego dane. Musze sprawdzić czy taka dana jest do wyciągnięcia.

Skoro sterownik to skalibrował i przeliczył to musi mieć o tym informację bo zakładam, że wysyła ostrzeżenie o kończącym sie paliwie.

Jest możliwość ustawienia informacji o niskim poziomie pelletu ale ta informacja nie jest wysyłana. jest tylko wyświetlana na sterowniku kotła. Pogrzebie jeszcze może mi się uda gdzieś to wyciągnąć.