Kolejkowanie - zadanie nastepne po wykonaniu - Node Red

Witam, poszukuję sposobu na kolejkowanie zadań. Podaję przykład dla zrozumienia:

  1. Gdy produkcja z paneli fotowoltaicznych jest wystarczająca uruchamiam podlewanie strefa 1 (po 10 min się wyłącza)
  2. Po wyłączeniu pompy produkcja znowu uruchamia noda, ale tym razem nie chcę już strefy 1 tylko strefę 2 i kolejno strefę 3, 4 itp . Jak to mogę osiągnąć? Nie chcę używać noda z czekaniem czasowym, bo będzie mi uruchamiać po kolei zadania, mimo że np nie będzie produkcji. Z kolei jak zacznę sprawdzać produkcję po drodze, może mi nie dojść do danej strefy. Czy istnieje jakiś nod kolejkujący zadania po wykonaniu?

Tak - “function” z zaimplementowanym licznikiem modulo n :wink:
Domyślam się, że poszukujesz czegoś z palety.
Pierwszy z brzegu: node-red-contrib-counter (node) - Node-RED
Każe wywołanie zwiększa licznik o jeden i na postawie wartości wybierasz strefę.
Gdy osiągnie max to go resetujesz.
To również może być pomocne
Zmiana koloru poprzez nacisnięcie przycisku - #7 przez fiflok23

Dzięki za nakierowanie, :grinning: Trochę to przekracza moje możliwości amatora, ale pobawię się może się uda jakoś :sweat_smile:

Jak prościej to tak: zainstaluj noda: carousel switch

podajesz w nim załóżmy, że ma liczyć do 2
więc najpierw da 0, potem 1, potem 2 i znowu 0

image

switch za nim rozdziela każde kolejne przeloty

każdy przelot to kolejny numer i tak w kółko
można np zrobic na końcu jakiegoś flow dodatkowo karuzele i ja 5 razy przeleci to blokujemy cały proces

Edit. to to samo co kolega wyżej napisał, nie zauważyłem

Ten flow co dałeś w udostępnionym temacie działa świetnie, choć nie do końca rozumiem zasadę działania, bo żaden ze mnie programista, ważne, że działa :grin:. Masz tam w uwagach zmienna licznik nie istnieje i trzeba ją utworzyć i nadać wartość początkową, możesz to rozwinąć o co chodziło i czy masz to już tam zawarte ?

… tak - to robi timestamp1

Przydatnym i wartym polecenia nodem do kreowania kolejki zadań jest także nod COMPLETE.