Komponent wM-Bus do ESPHome (SzczepanLeon) wersja 3.x - wątek ogólny

  1. Nie wiem na ile komunikaty błędów się zmieniły, ale czuję w kościach, że chodzi o to
    Wątek archiwalny - Komponent wM-Bus do ESPHome (SzczepanLeon) starsze wersje do 1.5.1 włącznie - #495 przez _Szczepan

  2. Nie można sobie wybierać pinów “na pałę” - w przypadku płytek na bazie ESP8266 jest sporo “niezdrowych” pinów (takich które nie nadają się do każdego zastosowania) - przykładowo takim niezdrowym jest GPIO16 ( = D0 na niektórych płytkach), takie rzeczy można sprawdzić w jakimś bryku z dokumentacji
    ESP8266 Pinout Reference: Which GPIO pins should you use? | Random Nerd Tutorials

    Zestaw pinów użytych w projekcie który sam podlinkowałeś jest OK, czemu z niego nie skorzystałeś?

    ESP32 jest pod tym względem sporo elastyczniejszy, bo w ogóle ma więcej pinów dzięki czemu “zdrowych” też jest więcej (ale też nie każdy można użyć w dowolnym zastosowaniu).

  3. Oczywiście CC1101 może być niesprawny (nie mam siły na gimnastykę umysłową, by przeliczyć prawdopodobieństwo takiej wpadki, że 2 z 2 egzemplarzy są wadliwe, ale przyjmij że 20% płytek na Ali jest wadliwych), klony Wemosa D1 mini (np. D1 m1n1) też bywają wadliwe.

  4. Może jakieś fotki makro, bo można też kupić różne konstrukcje (i nie wiem czy wszystkie mają ten sam pinout).