Komponent wM-Bus do ESPHome (SzczepanLeon) wersja 3.x - wątek ogólny

Masz wadliwy moduł CC1101, tor antenowy można (chyba) naprawić - wlutowując elementy na swoje miejsce, no w sumie nie jestem pewien, bo brakuje jeszcze jednego elementu, oprócz tego przemieszczonego - kondensatora edit niestety też chyba cewki, to taki bielszy element - (zaraz przy złączu anteny, musiałbym sprawdzić schemat, więc zrobię to później, ale tam MUSI być wlutowany brakujący element! poszukaj go u siebie, bo to jest takie miejsce gdzie mógł odpaść przy wlutowywaniu antenki (chyba przegrzałeś PCB i stąd przemieszczenia elementów SMD w torze antenowym), a bez niego i tak nie będzie odbioru, więc trud daremny)

ale może mieć potencjalnie inne wady (tym bardziej jeśli to nie są skutki uboczne twojego lutowania)

oprócz tego masz te przewody nie za elegancko wlutowane i wiem, że to ekstremalnie trudne, ale luźne druty mogą robić zwarcia

ponadto najprawdopodobniej masz zwarcie między wyprowadzeniami IC (to do sprawdzenia, bo zdjęcie nie było dostatecznie makro)

Gdy będę miał schemat przed oczami, to dokończę

przewód CC1101 ESP8266 GPIO D1 mini
czerwony 3V3 3V3 ND 3V3
szary GND GND ND GND
pomarańczowy MOSI MOSI 13 D7
brązowy SCLK SCLK 14 D5
biały MISO MISO 12 D6
fiolet GDO2 any DIO np. 4 D2
niebieski GDO1 any DIO np. 5 D1
zielony CSN CS/any DIO 15 D8

bazowałem na tym schemacie, bez sprawdzania w datasheet’cie, więc teoretycznie GDO1i2 mogą być zamienione miejscami (nigdy nie pamiętam na jakim schemacie w sieci są ok, a na jakim zamienione miejscami), co do klona D1 mini, to on ma zgodne wyprowadzenia z oryginałem, nie należy używać TX ani RX

Jednak nie dałem rady bez oficjalnej dokumentacji mimo to GDO należy sprawdzić eksperymentalnie (bo nie widać dobrze ścieżek, a już nie mam więcej siły na walkę)

PS Jak na razie chyba nie znam nikogo, komu GPT by pomógł skutecznie w podobnych kwestiach…

2 polubienia