Komunikacja miejska

Czy używa ktoś tego - GitHub - peetereczek/ztm: Home Assistant (hass.io) custom component for Warsaw public transport ?
Przestało działać od 2 dni a nic nie aktualizowałem.

Nie używam (z racji zamieszkania bardziej mi pasuje iMPK), ale jeśli dobrze kojarzę to taka alternatywa:

obsługuje też stolicę.
Jakkolwiek brak działania może wynikać ze zmian w systemie ZTM - przecież od czerwca wchodzi wakacyjny rozkład jazdy, więc mogli przy okazji wprowadzić jakieś zmiany systemowe,/.

Nie czyta mi żadnych pojazdów więc pewnie faktycznie coś “poprawili”, niechętnie bym chciał się przesiadać na inna instalację i robić wszystko od początku ale chyba nie będzie wyjścia.

Proponuje zaczekać chwilę, ktoś poświecił swój wolny czas na napisanie tej integracji więc zakładam, że znajdzie czas żeby dostosować ją do zmian (albo i nie), daj autorowi trochę czasu, zawsze możesz sam zgłosić błąd autorowi, na tym także polega rozwój open source.

1 polubienie

u mnie od kilku dni integracja ROZKLADZIK nie działa, odinstalowałem i zainstalowałem na nowo, sprawdziłem konfigurację, wszystko wyglada okej, miał ktoś podobnie ? nawet example z integracji nie działa.

Ta integracja miała ostatnio aktualizację w marcu, a jak pewnie zauważyłeś nie korzysta z dostarczanych danych oficjalną drogą, więc wystarczy, że rozkładzik.pl zmienił format danych, by integracja przestała działać (choć akurat teraz to może być związane z tymczasowymi zmianami w rozkładach z okazji 1 listopada).

PS możesz założyć issue na repo autora - upewniłem się, że integracja nie działa i wygląda to na problem z obecnym formatem danych (choć nie wiem jak wyglądały kiedyś).