Konfiguracja kamer

ok, będę pamiętał. zatem VLC oraz HA działają na link: rtsp://moj_uzytkownik:moje_haslo@192.168.1.29:554/user=moj_uzytkownik&password=moje_haslo&channel=1&stream=0.sdp?


edit:
Super, ONVIF Device Manager rozwiązał problem. Użyłem link który wyciągną z zakładki Live Video. Nie uzupełniłem pól user oraz password - są podane w link (hasło było zmienione - podmieniłem na własne).
Problem rozwiązany. Bardzo dziękuję za pomoc.

To tak na zakończenie proponuję podsumowanie - jakiś model kamery (jakikolwiek by nie był, bo “jakiś chińczyk” to za mało, spisz co się da z tabliczki znamionowej i/lub oferty sprzedawcy) oraz konkretne linki, które zadziałały.

1 polubienie

Zatem: Kamera 5MP WIFI IP CAMERA, Model A2-5MP-EU.
Przepraszam za jakość zdjęć - ale tak czasami docierają przesyłki z alli.

Poniżej link do oferty:

Jak zasugerował szopen skorzystałem z Podłączenie rejestratora z kamerami do motion eye - #12 przez szopen konkretnie ONVIF Device Manager.

W sekcji (1) Device List wyświetliła się min. kamera na której mi zależało (wykrył min. NAS) - rozpoznałem po adresie IP jaki ma na stałe ustawiony w router.
Następnie po wybraniu kamery wyświetla się po prawej stronie (2) podgląd z kamery oraz min. odnośnik LIVE VIDEO (3). Kliknięcie - wyświetla się obraz z kamery a pod nim adres (4).

Skopiowałem poniższy adres i nim skonfigurowałem motionEYE. Ważne żeby w adresie zmienić hasło (został zmieniony na ciąg liter).

2022-09-26 (3)

Dziękuję za pomoc oraz ważne uwagi odnośnie pisania postów. :wink:

1 polubienie

Witam Szanowne grono,

Panowie mam dość niecodzienny problem. Zakupiłem kamerę WiFi Dahua IPC-HFW1430DS-SAW-0280B (WIFI z braku możliwości pociągnięcia kabla). Wpiąłem ją różnymi metodami do HA (motioneye, integracja Dahua, integracja generic camera, wpisanie ręczne w configuration. Yaml) za każdym razem mam problem z klatkowaniem z poziomu odczytu w HA. Obraz ma może z 1fps bądź obraz się podwiesza i robi się duże opóźnienie. Kombinowałem ze zmniejszeniem rozdzielczości lub bitrate-brak poprawy. Dodam też że jak puszczam strumień rtsp kamery do vlc to wideo jest płynne 20fps. Czy miał ktoś podobny problem lub wie co mogę jeszcze zrobić? HA żyje na HP T630 10Gb RAM 120Gb SSD. Zużycie procków na poziomie 50% przy włączonym motioneye. Z góry dziękuję za pomoc
P. S moja wybranka również :wink:

Przetestuj