Konfiguracja kamer

Zainstalowałem dwie kamery metodą z poradnika @artur’a. Przy przejściu na obserwację obrazu przez motionEye dramatycznie rośnie zużycie procesora (z 30 do 95%).

HA mam zainstalowane na Proxmoxie (VM) , HP t620, 12MB RAM, 220GB SSD, przydzielone 4 wątki, więc spokojnie powinien być spory zapas. Bez kamer miałem zużycie procesora rzędu 3% (działa tam jeszcze NR, Adblock, broker MQTT i parę innych dodatków).

Jak będzie przy większej ilości kamer? Jak jest u Was?

motionEye generuje całkiem spore obciążenie. Jednak u mnie jest tak, że nie ważne czy mam 1 czy 4 kamery to obciążenie jest już takie same. Będę niedługo sprawdzał z większą ilością to dam znać. Jednak tak jak czytałem to u wszystkich jest podobnie. Ponoć później dodawanie kolejnych kamer nie generuje już takiego wzrostu obciążenia.

1 polubienie

@artur dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiłeś. Jutro będę dodawał trzecią i sprawdzę efekt.

Zobacz i daj znać bo też jestem ciekaw.

Dodałem trzecią kamerkę, obciążenie wzrosło do ok. 50% w spoczynku. Zobaczę jeszcze jaki wpływ ma ilość fps.

Dzięki za informacje. Sprawdzę jeszcze kilka rzeczy u siebie.

Zjechałem z 20 fps do 10 fps na wszystkich 3 kamerach, zużycie spadło do 40%. Dalszy zjazd do 5 fps praktycznie nic nie zmienił.

Mam pytanie odnośnie dodania kamerki. Otóż zakupiłem sobie na allegro jakiś wynalazek z dedykowaną aplikacją na androida. Kamerka skonfigurowana, na aplikacji hula aż miło. Tylko jak mam pozyskać jej dane aby przerzucić ją do HA?
W aplikacji z kamerką widzę device IP: 192.168.255.1 - ale nie widzę takiego zajętego adresu IP w konfiguracji routera. Jest jeszcze takie coś jak device UID ale nie wiem czy tą informację mam gdzieś wykorzystać.
Co i gdzie powinienem szukać aby zdobyć URL i inne dane do skonfigurowania kamerki?

@dan0031 a zaglądałeś tutaj?

Oczywiście i mam problem z pozyskaniem adresu - Ty u siebie podałeś rtsp://192.168.1.84/1 lecz ja nie wiem skąd takie info ja mam wyciągnąć.
Jak wpisałem adres IP w to miejsce to wyskakuje błąd: timeout connecting to rtsp netcam.
Czy jest możliwość, że dana kamera może być używana tylko w dedykowanej aplikacji?

@dan0031 spsób z filmu u Ciebie nie działa? Na tej stronie nie ma Twojej kamery? https://www.ispyconnect.com/

Artur, wróć do tematu rozpoznawania twarzy, byłby wypas :sunglasses:
a i kamery to u siebie odłączyłem, strasznie mi zamulało, lepiej jak sobie żyją na własnych dedykowanych systemach

Pytanie czy kamerka nie działa jako punkt dostępowy.
Zwróć uwagę że w adresie IP trzeci oktet to 255, taki masz w swojej sieci WiFi w routerze?

Większość nowych kamer połączona jest z Androidem poprzez chmurę, ale wtedy powinna mieć swój wewnętrzny adres IP, który jeżeli nie był ustawiony na stałe to dostaje z routera po dhcp. Spróbuj użyć programu Advance Port Scanner, może ją wykryje i zobaczysz jaki ma wewnętrzny adres IP.

@luki25 rozpoznawanie twarzy w przygotowaniu. W tym roku pewnie będzie. Wieczny brak czasu :slight_smile:

Hej, udało mi się dodać kamerę do MotionEya, obraz jest wyświetlany na żywo, powstała encja - ale jest nieaktywna. Po dodaniu encji do Lovelace nic się nie wyświetla…

Dzień dobry, fajnie opisane co i jak - niestety u mnie jest jakiś problem… Tzn. Mam dodaną kamerę (marka no name - Chińczyk wszystko mający z obsługą aplikacji iCSEE). Dodałem kamerę do HA troszkę innym mykiem i jest widoczna - mam obraz itp. Natomiast kiedy próbuję dodać ją poprzez motionEYE według wskazówek z w/w poradnika, kamera jest dodana, natomiast na podglądzie mam: Unable to open video device. Data, godzina oraz FPS są wyświetlane poprawnie ale obrazu brak… jako adres mam wpisane rtsp://192.168.1.29:554/
Ktoś coś może miał podobny problem?

Te dane są generowane wewnętrznie w samym motionEye - takie porównanie - jeśli weźmiesz starożytny magnetowid VHS i włączysz w nim nagrywanie nie podając żadnego źródłowego wideo, to na taśme się nagra “nic” (czyli taka szarość odpowiadająca brakowi sygnału) ale z prawidłowym klatkażem i idącym kodem czasowym.

Na ścieżkę do streamu z kamery nie ma żadnego standardu, ale możesz ją łatwo zweryfikować - wklej taką ścieżkę do VLC media player (odtwórz strumień w sieci) i zobacz czy jest obrazek.

to tam podejrzyj jaka jest prawidłowa ścieżka do streamu.

zatem… w ha jest wklepane: rtsp://user:pass@192.168.1.29:554/user=&password=&channel=1&stream=0.sdp?
i działa.
W VLC z tej samej ścieżki - odtwarza.
Ale nie mam możliwości dodania w/w link do motionEYE: wywala błąd przy wpisywaniu adresu (niewłaściwe znaki - &). więc nie mogę użyć tego adresu, są pola user oraz password które wypełniam czy nie wypełniam - świecą się czerwone wykrzykniki przy adresie i pole CAMERA nie wyświetla żadnego protokołu do wyboru (tcp czy udp itp.).
2022-09-26

natomiast kiedy wklepuję
2022-09-26 (1)

od razu wyświetla mi protokoły do wyboru…

Sprawdź w VLC jaki masz kodek (czy faktycznie to h.264), być może jest on niewspierany przez motionEye
na obrazkach masz za każdym razem wklepane inne pary nazw użytkownika i haseł
(okienka Username + Password zastępują fragment user:pass@ przed adresem IP, w ścieżce są one potem zdublowane, więc podejrzewam, że da się pominąć końcówkę ścieżki)
podaj prawidłowe wartości zgodne z konfiguracją kamery (nawet nie wiem jakiego użytkownika powinieneś użyć, bo w różnych miejscach masz admin, user albo *** i o ile jestem w stanie uwierzyć, że kamera może mieć fabrycznych użytkowników o nazwach admin oraz user to z pewnością *** jest błędne, ponadto w konfiguracji kamery powinieneś ustawić jakieś własne hasła dla wszystkich zastanych użytkowników).

Z fragmentu user=&password=
zaraz, zaraz - coś masz skopane w poście - nie stosujesz narzędzia oznaczonego ikonką </> do wstawiania jednolinijkowego kodu… gdybyś go użył widziałbym tak:
user=***&password=***
W ogóle w Markdown’ie używanie gwiazdek do zastępowania czegokolwiek jest słabym pomysłem, jeśli chcesz ukryć przed nami swoje dane wrażliwe, to użyj tekstu zastępczego np. mojuzytkownik i mojehaslo (ewentualnie z podłogami zamiast spacji moj_uzytkownik i moje_haslo, czy jeśli wolisz z angielska my_user i my_pass).

Tam masz linki do narzędzi, które pomagają w wydobyciu prawidłowego linku do streamu z kamery (zasadniczo to narzędzia dla sprzętu zgodnego z Onvif S, ale czasem sobie radzą i ze sprzętem niezgodnym z Onvif)

1 polubienie