Konfiguracja Tasmota (np. wtyczka)

*Na początku myślałem, ze Proxmox będzie OK, bo gdy już się “zagłębię” to wykorzystam go do domowego serwera mediów. Teraz już mi to niepotrzebne, *

Raczej nie będę przywracał HA z backupu, bo chciałbym zupełnie “na czysto” wszystko mieć. Na starym pościągały mi się jakieś śmieciowe encje z tuya. które ciężko usunąć. Teraz część Tuya zamieniłem na sonoff. Ogólnie chciałbym zupełnie przejść na rozwiązania lokalne.
Poza tym musiałem zmienić nazwę i hasło do mojej sieci domowej, część urządzeń zupełnie przestała reagować, więc backup (ze starymi danymi sieci) nic nie pomoże.

Tak naprawdę to dla kompletnie początkującego to nie ma za wiele tutoriali jak zacząć w ogóle a jak już są instrukcje (po polsku) to wszyscy proxmox, proxmox, ew kontener (to już zupełnie :upside_down_face: )

*Ale faktycznie temat to “konfiguracja tasmota” a tu schodzi na przemyślenia i wywody. *
Jako, że to mało potrzebne, potraktować to jako ganc egal.

Po czasie dodam, może Komuś się przyda.
Tak skonfigurowałem tasmotę z obsługą wtyczki gosund:
RESET

wył listwe na 30 sek. 7x wlaczyc i wyłączyć listwe, siódmy raz zostawić włączoną

………………

  • Podłączyć wtyczkę do listwy
  • Wyszukać sieć „tasmota”, zalogować się, otworzy się strona http://192.168.4.1/, a jak nie to otworzyć samemu
  • wyszukać swoją sieć (2,4 Ghz), połączyć się z nią
  • otworzy się strona konfiguracji urządzenia tasmota

  • configure module – wybrać swoje urządzenie

• Configure wi-fi – wybrać swoją sieć

  • cofigure other

Template – wyszukać na stronie i wkleić właściwe

V zaznaczyć Activate

zmienić nazwy na przyjazne

• Configure MQTT

HOST – adres IP swojego HA
User i Password
Skopiowane i wklejone z konfiguracji MQTT


• Wejść w console


Wkleić
SetOption19 1
Enter

Zresetować tasmote