Kontaktrony z systemem HA

Witajcie!
Macie doświadczenie z kontaktronami? Zastanawiam się co kupić, Aqara, Sonoff lub inne? Sonoff tańszy ale będzie wymagał bramki, Aqara niby na baterii do 2 lat. Raczej bezprzewodowo by nie robić rewolucji

Cześć, sonoff odradzam, bo bateria tam wchodzi 12v taka pyćka i jest droga, a podobna nie długo trzyma (mi narazie działa 3tyg), dodatkowo sonoff wysyła tylko jeden sygnał ma otwarcie i koniec.
Na forach polecają GS-WDS07 - jest tanie, bateria AAA i są dwa sygnały on i off. Bramka jest potrzebna, ale jak wgrasz tasmote do sonoff bridge, to masz nieograniczoną ilość obsługi urządzeń - czyli nasłuchujesz wszystkie sygnały i wysyłasz sygnały / kody jakie chcesz przez jedną bramkę. Moje czujniki już prawie dotarły z Chin, więc na 100% jeszcze nie sprawdziłem ich. Mam tylko Sonoffy.

Ja polecam aqara, xiaomi. Tylko do ich podłączenia będziesz potrzebował Multibramki Zigbee - Conbee II lub CC2531

A jak jest z czasem reakcji w Zigbee?
Ja mam RF bridge z tasmotą i wszystko to chodzi dosyć wolno. Jest duże opóźnienie między wciśnięciem przycisku a np. włączeniem światła.

zegbee nie mam, ale mam automatyzacje na nodered - magiczny przycisk, który odpytuje kontakt na ścianie i ewentualnie włącza lub wyłącza i opóźnienie to około 1s, to wg mnie jest ok

Ja mam automatyzację, w której po wciśnięciu przycisku zapalam światło z jasnością 100%, kolejne wciśnięcie to zmniejszenie jasności do 50%, następne 30% i czwarte wciśnięcie wyłącza światło.
W tym przypadku jeżeli chcesz wyłączyć światło a jest 100% ta 1s to jest naprawdę dużo. Dlatego zastanawiam się jak sprawa wyglada z zigbee.

Mam czujniki otwarcia, ruchu, zalania, wibracji - nie ma żadnych opóźnień.

U mnie sprawa wygląda podobnie - zero opóźnień

Ja również na aqara narzekać nie mogę działaja super


A to ktoś testował?