Koordynator SLZB-06M POE

Moje doświadczenie z koordynatorem SLZB-06M
Już dwa miesiące testuję SLZB-06M Adapter SLZB-06M Bramka Zigbee EFR32MG21 Ethernet PoE USB LAN WIFI ( można kupić w innych sklepach)

  • Pierwsze problemy jakie miałem to problem zasilania POE, switch TPLINK POE nie zapewniał stabilnego zasilania co powodowało restart urządzenia,
    Zastosowałem zewnętrzny zasilacz POE, problem znikł :slight_smile: .
  • Następny problem z którym walczyłem ponad 2 tygodnie to że Z2M odbierał stan aktualny urządzenia np. przekaźnik zigbee jednak nie można było włączyć lub wyłączyć przekaźnika ( losowo różne urządzenia),
    Zmiana konfiguracji i aktualizacja zigbee do wersji 20240510
    Please read Improved Ember (EZSP) driver (experimental) · Koenkk/zigbee2mqtt · Discussion #21462 · GitHub

Poprzennia konfiguracja

port: tcp://10.0.0.6:6638
baudrate: 115200
adapter: ezsp

Nowa konfiguracja

port: tcp://10.0.0.6:6638
baudrate: 115200
adapter: ember
rtscts: false
disable_led: false
advanced:
  transmit_power: 20

SLZB-06M po początkowych przygodach działa rewelacyjnie
w sieci mam SLZB-06M-Koordynator oraz SLZB-06M-Router oraz 69 innych urządzeń


Sieć pracuje stabilnie nie gubi urządzeń przyjemna konfiguracja ( Cena troszkę wysoka), wielka zaleta to konfiguracja i aktualizacja przez WWW,


Na podsumowanie mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Poprzednie moje koordynatory, Sonoff ZBDongle-P później Sonoff ZBDongle-E
nie działały tak rewelacyjnie jak SLZB-06M POE
W poprzednich koordynatorach miałem straszne opóźnienia na przełącznikach bez “N” w aktualnej konfiguracji lagi na tych przełącznikach nie przekraczają 1 sekundę.

4 polubienia

Jeżeli już masz jakieś urzadzenia PoE wpięte do tego switcha to istnieje prawdopodobieństwo, że dla kolejnego urządzenia po prostu brakło mocy, każdy switch PoE ma swój budżet mocy, nie dostarczy sumarycznie więcej energii niż jego budżet. Ten budżet mocy bezpośrednio wpływa na to, ile mocy na port przełącznik może dostarczyć podłączonym urządzeniom.

Też tak myślałem ale switch ma łącznie 40W a urządzenie czyli kamera IP pobiera 9W
Po rozmowie ze sprzedawcą Pan potwierdził mi że może wymienić sprzęt SLZB-06M bo była taka partia która się restartowała.
Ale zasilacz POE pomógł więc zostaję i Działa :slight_smile:

Czyli karta ethernet w koordynatorze nie potrafiła wynegocjować odpowiedniego PoE a w zasilaczu PoE tego nie ma, po prostu dostarcza zasilanie.
P.S. Ja bym wymienił skoro była taka możliwość :wink:.

Działa stabilnie i koordynator i router na zewnętrznych zasilaczach. W pobliżu docelowych miejsc montażu mam luźne gniazda elektryczne, zostawię jak jest. nie mam ochoty biegać ponownie po domu i parować urządzeń, żona już mnie chciała wysłać na badania :slight_smile:

Bardzo dobre zasięgi ma ta konfiguracja

najgorszy LQI =100 i jest ich kilka , reszta ma od 180 do 225