Kopia ustawień HA

Artur proszę w miarę możliwości o przygotowanie poradnika jak wykonać całkowitą kopie z ustawieniami encji dla HA i Node-red. Ponieważ ostatnie anomalie pogodowe przyprawiają mnie o zawrót głowy. Po uderzeniu pioruna straciłem cały dysk z HA i kilka czujników. Postawienie na nowo i przywrócenie mniej więcej tego co było to dla mnie kilka dni.

Pozdrawiam

Cześć rozejrzyj się za “Home Assistant - Google Drive Backup” działa całkiem dobrze

Dokładnie - Google Drive Backup w zupełności Cię zabezpieczy. Też ostatnio straciłem dysk :slight_smile: na szczęście wykorzystałem to do postawienia na nowo HA jaki wirtualki na Proxmoxie. Szybkie odzyskanie z backupu i gotowe :slight_smile:

Jest tylko małe zamieszanie z bazą danych. Wystarczy ją wyrzucić i stworzy się nowa :slight_smile:

To przy wbudowanej bazie czy przy mariadb?

@on6222 sugestie kolegów są bardzo dobre. Jest na to wszystko kilka sposobów i prawdę mówiąc pomysł aby ogarnąć to w jakiś poradnik to bardzo dobry pomysł więc taki w najbliższej przyszłości (pewnie w sierpniu) powstanie. :slight_smile:

1 polubienie

Ja w sumie korzystam z proxmoxa i fajnie można zrobić snapshoty bezpośrednio w proxmoxie całej VM.

1 polubienie