Kopia zapasowa HELP

Zainstalowałem sobie HA na raspberry 4b i miało to być dla zabawy ale z czasem stało się główną centralka.
Z dnia na dzień umarło.
Odpala się tylko na 5-10 sek. i umiera. Tak samo samba - działa ale chwile. Wyczyściłem cały plik configuration.yaml myślałem, że pomoże ale to samo. Zmieniałem zasilacze i to samo.
Mam zrobione snapshots. Ale jest gdzieś na karcie. Karta ma 2 partycje do jednej nie mam dostępu (linuxowa) druga dostępna - czy mogę jakoś wyciągnąć kopie? gdzie ona leży?
H E L P

Leży na tej linuxowej - odpal sobie RPi z innej karty choćby pod raspbianem (RPi OS), a tą wrzuć do czytnika na usb, a do innego portu np. pendrive (z fatowską partycją, to sobie skopiujesz w miejsce widzialne spod windows).

A konkretne miejsce to /supervisor/backup na partycji hassos-data, ale w raspbianie będzie to podmontowane w /media/pi/hassos-data/supervisor/backup

PS możliwe że karta właśnie kończy żywot - takie niestabilne działanie to dość typowy objaw.

PPS innych metod jest jeszcze mnóstwo, jeśli masz instalację headless, to w raspbianie trzeba aktywować ssh (ale chyba prościej będzie podpiąć ten monitor klawkę i mysz :P)

2 polubienia

@szopen Jesteś WIELKI.
Zrobiłem zgodnie z tym co napisałeś. Mam wszystko co było.
Dlatego lubie te forum, nie ma “poszukaj se”, nie ma “to już było” albo “zobacz w google”. Wiele razy znalazłem tu wszystko co potrzebowałem.
@szopen bardzo dziękuje.

1 polubienie