Korekta czasu pomiaru

Witam,
Mam pewien czujnik, który raportuje zużycie energii z opóźnieniem, tzn. np o godzinie 11:00 raportuje zużycie energii, które było o godzinie 10:00. W jaki sposób w HA korygować ten czas ?

Witam
Musisz napisać więcej danych o tym czujniku. (model, integracja…)

To jest bramka Buderusa KM200 zintegrowana za pomocą integracji “Bosch thermostat”
Jest tam encja np. “Recording ractualPower” , która ma tą przypadłość.

Tez używam tej integracji i mam tak samo, mam jeszcze coś takiego ze co dziennie o północy +1godz. na wykresie mam brak pomiaru przez godzinę. Dzieje sie tak z 6 czujnikami recording sensor. Błąd ten jest od którejś aktualizacji integracji.
Czy prawidłowo liczy Ci zużycie gazu, masz jakąś korektę, może przeliczasz na m3?


mam tez takie ostrzezenie
2022-09-11 21:27:04.182 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.energy.sensor] Found unexpected state_class None for sensor.recording_ractualchpower

2022-09-11 21:27:04.184 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.energy.sensor] Found unexpected state_class None for sensor.recording_ractualdhwpower

Wydaje mi się, że powinieneś zmienić na:

state_class: total_increasing

Powyrównywałem zużycie podawane przez moduł KM200 z rzeczywistym zużyciem i z pewną dokładnością wychodzi podobnie. Jednak wymagana jest korekta. Ale najpierw chciałem doprowadzić do sytuacji, w której zgadzają się czasy.

Ręczna korekta wykresów znajduje się w Narzędzia Developerskie -> Statystyki wyszukujemy naszą encje i klikamy na rampę i możemy wprowadzić korekty.