Które urządzenie warto kupić syrena Tuya NAS-AB02B0 czy TS0216

Witam

Czy ktoś posiada wyżej wymienione urządzenia? Chcę zakupić jedna z wspomnianych syren zigbee, ma służyć głównie do odstraszania potencjalnych włamywaczy, wiec będzie częścią alarmu w domu. Dlatego zależy mi aby była jak najgłośniejsza. Pewnie wykorzystam ją też w połączeniu z czujnikami zalania. Urządzenie NAS-AB02B0 ma kilka sygnałów alarmu, może działać na baterii, ma czujnik wilgoci i temperatury, TS0216 ma tylko jeden dźwięk alarmu, brak dodatkowych czujników wilgotności i temperatury, ale podobno jest głośniejszy od tego drugiego.

Jeśli ktoś posiada któreś z wyżej wymienionych urządzeń proszę o radę co lepiej wybrać.
A może na rynku jest jakaś lepsza syrena zigbee?

Ten sam produkt może występować po kilkoma nazwami/modelami, może to ta sama syrena:

Po szczegóły odsyłam do posta: Czujnik braku zaniku prądu / zasilania - #3 przez artpc

Tuya NAS-AB02B0 jest komentowana na allegro wiele razy, w komentarzach przewija się że urządzenie wolno reaguje oraz niektórzy mają problemu z czujnikiem temperatury i wilgotności. Natomiast Tuya TS0216 jest prostsza w budowie, pozbawiona czujników i niby głośniejsza, tu jednak bardzo mało komentarzy co do samego urządzenia. TS0216 jest bodajże o 65 zł droższa w zakupie od NAS-AB02B0.

Ja zamówiłem WOOX R7051, zasilany akumulatorem zgodny z Z2M, mam ich czujnik dymu od roku zero problemu, Shenzhen NEO zasili elektrośmieci.

1 polubienie

Dzieki za podpowiedź, a ta syrena, jak oceniasz głośność? Czy z wnętrza domu słychać ją choć trochę na zewnątrz?

Jak ją dostane to dam ci znać (Jest w drodze)

Ja w końcu zdecydowałem się na syrenę TuYa, poniżej zdjęcie

Ma podtrzymanie bateryjne(akumulator jest wbudowany) , 100dB głośność, jeśli włączymy ją w pokoju w którym jesteśmy to ciężko wytrzymać bez zatykania uszu. Na zewnątrz domu również ją słychać ale szału nie ma. Urządzenie chodzi bez zarzutu.

Skoro zamieściłeś zdjęcie ze strony | Zigbee2MQTT to możesz także dać linka do tej strony, zaoszczędzisz ludziom sporo czasu na próby wyszukania tego. To jak urządzenie zostało rozpoznane przez Z2M to sprawa wtórna bo na żadnej aukcji, w żadnym sklepie nikt z nas nie znajdzie urządzenia TuYa TS0216 dlatego warto podac także link/zdjęcie do sklepu.

Urządzenie zakupiłem na allegro:
https://allegro.pl/oferta/syrena-alarmowa-100db-led-bateria-zigbee-3-0-tuya-9671968263
A tutaj link do urządzenia na stronie Zigbee2mqtt:
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS0216.html

1 polubienie

WOOX R7051
1.Parowanie z Z2M bez problemów
2. Wbudowany akumulator raczej jako podtrzymanie, trzyma około 1,5 dnia

Ja zakupiłem syrena alarmowa zewnętrzna ENKI LEXMAN na zigbee i bez problemu ją sparowałem ale nie wiem jak wyzwolić alarm bezpośrednio z HA. W HA wyskakuje mi tylko taka encja:

W Zigbee2MQTT mam takie parametry:

Pytanie czy da radę jakość wyzwolić ten alarm?

Podaj linka do dokumentacji, nie mam czasu na szukanie po internetach bo Ty masz to pod ręką :wink:
tamper nie sluży do wyzwalania, to informacja jak ktos bedzie chciał np. zdemontować syrenę.
mode prawdopododnie odpowiada za wyzwolenie dźwięku syreny.

1 polubienie

Aby ją wyzwolić trzeba opublikować odpowiedni topic MQTT który można znaleźć klikając w urządzenie i przenosząc się na stronę zigbee2mqtt.io/

Warning (composite)
Can be set by publishing to zigbee2mqtt/FRIENDLY_NAME/set with payload {"warning": {"mode": VALUE, "level": VALUE, "strobe_level": VALUE, "strobe": VALUE, "strobe_duty_cycle": VALUE, "duration": VALUE}}

mode (enum): Mode of the warning (sound effect) allowed values: stop, burglar, fire, emergency, police_panic, fire_panic, emergency_panic
level (enum): Sound level allowed values: low, medium, high, very_high
strobe_level (enum): Intensity of the strobe allowed values: low, medium, high, very_high
strobe (binary): Turn on/off the strobe (light) during warning allowed values: true or false
strobe_duty_cycle (numeric): Length of the flash cycle max value is 10
duration (numeric): Duration in seconds of the alarm unit is s

Czyli ```zigbee2mqtt/nazwa_syreny/set
w temacie podać parametry.


O ile to ta syrena.

Zrobilem to tak:

Payload:

{“warning”: {“mode”: “fire”, “level”: “high”, “strobe_level”: “high”, “strobe”: true, “strobe_duty_cycle”: 10, “duration”: 10}}

Niestety nadal nie zostaje załaczona syrena w trakcie wyzwolenia alarmu.

Wyślij jakąś jedną komendę i zobacz czy zmienił się parametr w Z2M. Miej otwarte okno Z2M jeżeli jakieś parametry są nie prawidłowe to wyskoczy czerwony popup z błędami.
Składnia powinna wyglądać jak na zdjęciu poniżej.

Swoją drogą jaką masz wersję HA, Z2M , MQTT ?

Alarm:

{ "warning": { "mode": "burglar" } }

Stop alarm:

{ "warning": { "mode": "stop" } }

{"warning":{"mode":"burglar", "duration":"1", "level":"low", "strobe":"false", "strobe_duty_cycle":"2"}}

Home Assistant 2023.7.2
Supervisor 2023.07.1
Operating System 10.3

Zigbee2MQTT Current version: 1.32.1-1
Mosquitto broker Current version: 6.2.1

Wysyłanie komend sprawdzę dopiero jutro wieczorem jak wrócę do domu.

@artpc dopiero dzisiaj dałem radę sprawdzić. Sprawa wygląda następująco, przy próbie wysłania komendy syrena się nie uruchamia ale też nie wyskakuje żaden popup z błędami. Dodam że syrena bez problemu uruchamia się z Z2M.

Cześć. Jak wygląda sytuacja z głośnością? Chcę kupić do garażu który jest oddalony od domu o około 15 metrów. I czy do działania muszę mieć bramkę? Chce zamontować 2 czujniki otwarcia drzwi i sparować z jednego pilota no i może czujkę ruchu. Dzięki za odpowiedź

W domu jest nie do zniesienia, jak będzie słyszalna 15m dalej nie mam pojęcia. Wymagany jest koordynator ZigBee.