Które urządzenie warto kupić syrena Tuya NAS-AB02B0 czy TS0216

Witam

Czy ktoś posiada wyżej wymienione urządzenia? Chcę zakupić jedna z wspomnianych syren zigbee, ma służyć głównie do odstraszania potencjalnych włamywaczy, wiec będzie częścią alarmu w domu. Dlatego zależy mi aby była jak najgłośniejsza. Pewnie wykorzystam ją też w połączeniu z czujnikami zalania. Urządzenie NAS-AB02B0 ma kilka sygnałów alarmu, może działać na baterii, ma czujnik wilgoci i temperatury, TS0216 ma tylko jeden dźwięk alarmu, brak dodatkowych czujników wilgotności i temperatury, ale podobno jest głośniejszy od tego drugiego.

Jeśli ktoś posiada któreś z wyżej wymienionych urządzeń proszę o radę co lepiej wybrać.
A może na rynku jest jakaś lepsza syrena zigbee?

Ten sam produkt może występować po kilkoma nazwami/modelami, może to ta sama syrena:

Po szczegóły odsyłam do posta: Czujnik braku zaniku prądu / zasilania - #3 przez artpc

Tuya NAS-AB02B0 jest komentowana na allegro wiele razy, w komentarzach przewija się że urządzenie wolno reaguje oraz niektórzy mają problemu z czujnikiem temperatury i wilgotności. Natomiast Tuya TS0216 jest prostsza w budowie, pozbawiona czujników i niby głośniejsza, tu jednak bardzo mało komentarzy co do samego urządzenia. TS0216 jest bodajże o 65 zł droższa w zakupie od NAS-AB02B0.

Ja zamówiłem WOOX R7051, zasilany akumulatorem zgodny z Z2M, mam ich czujnik dymu od roku zero problemu, Shenzhen NEO zasili elektrośmieci.

1 Like

Dzieki za podpowiedź, a ta syrena, jak oceniasz głośność? Czy z wnętrza domu słychać ją choć trochę na zewnątrz?

Jak ją dostane to dam ci znać (Jest w drodze)