Łączenie atrybutów w funkcji

Ja chyba nie pojmę nigdy tego Nod-RED’a :slight_smile: W funkcji chcę złączyć i wypchnąć na tts dwa atrybuty z encji. Stan powietrza z noda AIQ (atrybut) jest elegancko pobierany, a temperatura z noda Temperatura (również atrybut) już nie. Możecie zerknąć? Wrzucam też proces, jakby ktoś miał chwilkę :slight_smile:flows.json (3,2 KB)

Takie coś może być? flows-14.json (3,9 KB)

Musisz tak ogólnie poszperać na forum, bo jest bardzo dużo przykładów, które możesz zaimplementować pod swoje potrzeby. Inaczej się nie nauczysz.

1 polubienie

Super, o to chodziło :slight_smile: Brakowało mi noda pełna wiadomość. Podziękował.
Tak dla uzupełnienia, zauważyłem że z każdym nodem jest doklejana kolejna wiadomość i na końcu jest podstawiane do tts. Rozumiem, że to dobry kierunek? :slight_smile:

Tak na końcu nod call service z TTS.

Chciałem spróbować w tym temacie.
Ta sama sprawa. Chciałem do testu zrobić powiadomienie o zanieczyszczeniu i temperaturze. W funkcji chciałem zsumować te “obrobione” dane i zbudować jedną wiadomość. Wydaje mi się to logiczne ale jako wynik dostaje dwie wiadomości. Jedna posiada undefined z jedną daną wejściową a druga z drugą.
Czy tego na prawdę nie da się tak zrobić ? Czego ja nie rozumiem ?



flows.json (6,1 KB)

Nie rozbijaj tego na dwie ścieżki za nodem inject. Zrób jeden Flow.
W nodach current state nadaj unikalne nazw w miejscu gdzie w obu przypadkach dane przechowujesz w msg.payload. Np msg.temp i msg.caqi. Odpowiednio zmodyfikuj nody funkcji. Zawartość nodow ‘temp round’ i ‘liczba na nazwę’ możesz połączyć w jeden nod funkcji.
Musi dzialac

1 polubienie

Dzięki!

Po dwóch dniach amatorszczyzny zrobiłem co chciałem. Jedynie nie testowałem tts’a bo nie mam. Docelowo planuje zrobić wersje “local”.

Flod wygląda tak:

a jason:
flows-powiadomienie.json (4,7 KB)

Pewnie to można i lepiej zrobić ale na tym etapie temat zostawiam. To miała być tylko próba. Dla potomnych informuję, że (chyba) trzeba zaimportować w aplikacji sounds do powiadomień. Ja dodałem “systemowe”.

Dodatkowe informacje o notyfikacji na telefon : homesight.tech

EDIT: W nodzie “liczba na nazwę” ma być if (zmienna_zanieczyszczenia <= 25) - bez cudzysłowia