Licznik dwukierunkowy RTX DTS1419

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym licznikiem? Mój problem polega na tym, że po integracji licznika przez “local tuya” widzę tylko kilka wartości i to chyba jeszcze każda z czapy. Wie ktoś może, jak ten licznik prawidłowo zintegrować?

link do licznika: https://allegro.pl/oferta/licznik-miernik-energii-pradu-3-fazy-do-80a-tuya-wifi-2-kierunkowy-pv-13587732175

Dla zainteresowanych integracją tego licznika, na chwilę obecną mam w HA widoczne wartości częściowo z integracji “local tuya” i częściowo z integracji “tuya”.

local tuya:

tuya:

Ponieważ rozgorzała mocno dyskusja, podzielę się co więcej ustaliłem na temat tego licznika. Po pierwsze lokalnie można jeszcze jedną wartość odczytywać, która jest również widoczna z chmury tj. “Trójfazowy Licznik Energii WIFI Total energy”, która pokazuje ilość pobranej energii w kWh. Czyli lokalnie można pobierać informację o ilości wysłanej i pobranej energii w kWh oraz wartość “całkowita moc” w Watach. Reszta informacji z chmury. Jeżeli ktoś chciałby obserwować sobie na bieżąco aktualną ilość pobieranej, wysyłanej i zużywanej energii w watach (lub kilowatach), to niestety nie jest to takie proste przy tym liczniku. Jest tylko jeden sensor, który pokazuje “całkowitą moc” i zawsze jego wskazania są na plusie, tzn. czy energia jest wysyłana do sieci czy pobierana z sieci zawsze wszystko pokazuje jako wartość dodatnią. Trzeba stworzyć “templejty” w HA, żeby móc mniej więcej widzieć co się dzieje. Poniżej wykres z tego czujnika.

Będę się teraz przyglądać jak dokładnie liczy te kWh w porównaniu do licznika z zakładu energetycznego, czyli jak bardzo jest dokładny.

Spróbuj dodać przez Tuya Local (HACS)

Model DTS238-7 jest wspierany:

Dzięki za wskazówkę. Nie znam tej integracji i nie bardzo wiem, czy mogę mu wskazać jako typ urządzenia ten licznik dts238-7. W kreatorze wykrywa mi takie urządzenia:
Przechwytywanie4

Niestety nie mam LocalTuya “DPI” oponowego, kiedyś się bawiłem i jakoś się udało
Od kiedy pojawił się Tuya Loca zapomniałem o konfiguracji dpi , protokołach…

Spróbuj jeszcze raz dodać zmieniając protokół na auto lub 3.5,3.4…
Szukaj z na liście wyboru coś z opisem energii

Lub wróć do Local Tuya i na podstawie modelu Model DTS238-7, spróbuj ustawić odpowiednie wartości .
:grinning:Ja za pierwszym razem odczytywałem wartości z aplikacji na telefonie (V,A,W), porównałem je z wartościami ID

Co do smardeer_lock33 jest to zamek wifi, mam coś podobnego więc zacznę go konfigurować ( tylko że te zamki łączą się do wifi tylko na 10 sekund)

W Tuya Local reakcja jest tylko na protokół 3.4, po czym wyskakuje lista wyboru z tymi czterema urządzeniami: co2_box, smardeer_lock22 i te dwa sensory zigbee. Inaczej mówiąc, nie rozpoznaje tego licznika. W local Tuya widać w sumie 7 wartości, z czego 3 są przydatne. Jeżeli dobrze odczytuję ten plik yaml do licznika DTS238-7, to nawet gdyby udało mi się go zaczytać, nie miałbym chyba żadnego nowego sensora. Chodzi mi przede wszystkim o wartości wyrażone w Watach (lub Kilowatach), dotyczące bieżącego importu, exportu i zużycia. Miałbym te same wskazania co mam teraz tylko, że z jednej integracji zamiast z dwóch. Zaczynam myśleć, że więcej danych już z tego licznika nie da się wyciągnąć, bo ich po prostu nie rejestruje :slight_smile: