Licznik ORNO z RS-485 przestał działać od wersji HA core 2024.3.3

Coraz więcej projektów związanych z HA stosuje wersjonowanie semantyczne w/g roku/miesiąca/poprawki, więc od razu przy wersji wypada jasno napisać, że chodzi o HA core (tak, wiem, kilka zdań później wspominasz o aktualizacjach HA, więc się wyjaśniło, zwracam uwagę, bo dział w którym to umieściłeś nie powoduje, że to jest w pełni oczywiste, że to YAML akurat z HA - może przeniosę wątek do innego działu, skoro problem dotyczy HA core i jego konfiguracji, edit: doprecyzowałem też tytuł).

Rozwaliło mnie tez sformułowanie “ostatniej wersji” w odniesieniu do marcowej (jeśli chodzi o HA core), skoro jesteśmy w przededniu wydania wersji lipcowej (kto z nas może dobrze pamiętać co stanowiło jakiś problem 4 miesiące temu, jeśli na niego osobiście nie trafiło, szczególnie że zwykle większość potencjalnych odpowiadających zapewne nie ma takiej konfiguracji jak Ty i może nie używa nawet tej integracji… więc tu wypływa dość istotna sprawa: zdecydowanie za późno szukasz rozwiązania problemu, należało to zrobić już w marcu - wtedy byłaby szansa, że ktoś jest na świeżo po napotkaniu czegoś podobnego).

Aha chciałem podkreślić że to sformułowanie jest mocno mętne, czy mamy rozumieć że w HA core 2024.3.2 wszystko działa a rozwala to akurat 2024.3.3?
czy że 2024.3.3 jest ostatnią wersją OK, a wydanie kwietniowe rozwala integrację (użyłeś od razu najwyższej kwietniowej wersji? dałeś czas na ewentualne przeliczenie całej bazy po aktualizacji, próbowałeś potem restartować VM? robiłeś jakieś zmiany wersji HAOS-ova?)
W ogóle system operacyjny VM widzi poprawnie mostek USB-RS485? (wspomniałeś już, ale wolę się upewnić, masz tylko jeden port postaci /dev/ttyUSBx czy kilka? możesz korzystać ze ścieżek by-id?)

Sprawdzałeś wszelkie breaking changes (backward incomatible changes) z ostatnich miesięcy?
(tzn. warto zajrzeć nawet ponad pół roku przed marcem, bo wiele zmian jest zapowiadanych z półrocznym wyprzedzeniem)

Oraz issues dotyczących tej integracji

A podniosłeś poziom logowania dla komponentu modbus?

logger:
  default: warning
  logs:
    homeassistant.components.modbus: debug
  1. Pokaż podsumowanie konfiguracji.
    Jak podzielić się informacjami o swojej instalacji Home Assistant na forum lub githubie