Liczniki - wartości początkowe

Ładnie widać że jak sensor.water_meter_value i sensor.water_meter_value_2 były niedostępne to na wykresach była wartość 0 a jak encja sensor.water_meter_value zrobiła się dostępna a encja sensor.water_meter_value_2 ma wartość 15,31 to wtedy wychodzi że 0-15,31=-15,31.

Wszystko sie zgadza, zobacz w historii sensor.water_meter_value jaka jest dokładna nazwa stanu encji jak jest niedostępny. Prawdopodnie to stan unavailable a nie jak napisałem unknow, wtedy musisz tylko poprawić te nazwy.

1 polubienie

@macek a jak to sprawdzić bo jak klikam w ten pusty obszar na wykresie to nic nie pokazuje tylko wartość na końcu i początku wykresu?

W menu HA (po lewej stronie) w: Dziennik albo Historia. W dzienniku jest wszystko tekstowo a w historii graficznie.

Pozostaje więc sprawdzenie jaki faktycznie stan mają podczas ich niedostępności i stworzenie template z warunkami czyli np.wykorzystanie tego przygotowanego przez @macek.

@macek, @szopen a co oznacza to że w dzienniku nie mam żadnych wpisów do encji źródłowych od kilku dni?

Wydaje się, że stan encji się nie zmieniał w zadanym okresie :smiley: sorry, ale nie znam przyczyny.
W kwestii zasadniczej (czyli wykrycia jaki stan raportują te encje podczas braku połączenia z internetem) sugeruję sprawdzenie stanu encji w narzędziach developerskich podczas sztucznie wywołanej przyczyny problemu (czyli mówiąc prościej - rozłącz się od internetu w dowolny sposób, który nie odetnie Cię od połączenia z HA po LANie, nie znam konfiguracji internetu w twojej sieci, ale jeśli nie masz opcji ręcznego rozłączenia, to np. wypnij kabel operatora).

Jakoś zapomniałem o tym, że tak też można :slight_smile:.

ok jak wrócę do domu to tak zrobię

@macek udało się za pomocą unavailable. Wielkie dzięki. Tak się prezentuje wykres bez załamań: