Light scheduler co robię nie taak

Witam
Chce użyć harmonogramu w ligth scheduler ale mam w debug zawsze
Failed to interpret incoming msg.payload. Ignoring it!" zamiast wartości ustawionych w nodzie

a co przychodzi do tego noda ? pokaż debug noda poprzedzającego. Na wejściu masz mieć msg.payload ‘on’, ‘off’, ‘schedule-only’, ‘light-only’, ‘stop’ lub auto’.

Nod light-scheduler ma być nodem sterującym i przed nim nie ma innego noda. Po prostu chcę uzyskać informacje o typu ON / OFF w zależności od czasu jaki ustawię w schedulerze. Na zasadzie od godziny 8 do 12 scheduler ma stan ON

Czyli na “pałę” użyłeś noda nie czytając dokumentacji ?
https://faulty.cloud/projects/node-red-contrib-light-scheduler

sterującym może być ale wymaga zewnętrznego wyzwalacza.

PS. Możesz utworzyć “Pomocnika” w HA typu “harmonogram”, będzie miał stan ON lub OFF w zależności jak ustawisz plan. A w NR użyć noda “events_state” z encją utworzonego pomocnika jako wyzwalacza Twojej automatyzacji.

Mylisz się, nod działa bez wyzwalacza. Wejściowy msg służy to zmiany trybu pracy.
Jeśli nic nie podasz na wejście będzie działał wg ustawień z formularza.

@Wojtek_13 … nod działa nawet wg Twoich ustawień, więc coś skopałeś poza…
Patrząc przez dziurkę od klucza niewiele pomożemy.

1 polubienie

No właśnie co skopałem ? - na razie testuję sobie funkcje bo przygodę z node-red dopiero zaczynam i mój diagram jest prosty jak drut - mam tylko ustawiony harmonogram i debug

Identyczny problem z 2020 roku

Czy aby mamy tą samą wersję?
sched

Ta samą
obraz

Wie wiem jak bym skopał to nigdy takiego komunikaty nie dostałem!!!
Przełącz debug na comlete msg object - co wtedy napisze?
Importuj ten proces - u mnie działa.
flows (57).json (2,4 KB)

Jednak go pokaż bo coś mi mówi, że nie jest to problem z tym co wychodzi z schedulera a z tym co do niego próbujesz wysłać.

To wygląda tak


flows.json (2,0 KB)

Następnym razem nie ukrywaj, bo dawno byłoby po problemie.
Nod timestamp w msg.payload umieszcza czas, którego nie obsługuje scheduler.
Zostaw go jako pierwszy (usuń timestamp) lub zadbaj aby payload zawierał dopuszczalne wartośći: *

msg.payload can be either ‘on’, ‘off’, ‘schedule-only’, ‘light-only’, ‘stop’ or ‘auto’

*(dokładnie jak w dokumentacji noda)… tak jak w załączonym przykładzie.

https://faulty.cloud/projects/node-red-contrib-light-scheduler

Nod timestamp dodałem dopiero teraz ale wcześniej bez tego noda miałem to samo