Linksys Velop tracker by AdamNaj (Linksys Velop integration for Home Assistant)

… zanim dodałem prawidło z spostrzegłem sie ze przy wklejaniu sensora zabrakło mi `

a mozę spotkałeś się z : błędem

  - platform: linksys_velop
    host: 192.168.1.1
    password: .............

bład: Platform error device_tracker.linksys_velop - Integration ‘linksys_velop’ not found.

image

Komponent dodany z HASC:

P.S. wiem ze ciągne kolejny tmat w jedym wątku ale jak sie uda to rozwiazać to przenniosę

Post został scalony z istniejącym tematem: Linksys Velop - integracja HA

Jeżeli dodajesz przez HACS, to potem restart HA i dodanie integracji przez GUI, w takim przypadku nie dodaje się konfiguracji integracji do pliku yaml. Mam wrażenie, że pomyliłeś te integrację z tą co jest oficjalnie w HACS.

1 polubienie

Wygląda na to, że to ja pomyliłem przy wydzielaniu z wątku gdzie to było OFF TOPICem, a konkretniej już przy scalaniu i podzielę to na 2 wątki (choć jeszcze nie wiem jak…)

Grunt to precyzja - tu chodzi o

natomiast co do problemu, to prawdopodobne rozwiązanie podał @macek powyżej - po instalacji dowolnego komponentu niestandardowego (obojętnie czy ręcznie, czy z HACS) konieczne jest zrestartowanie HA przed próbą konfiguracji takiego komponentu.

Gdyby HA nie chciał się restartować, to należy zakomentować te linie, zrestartować HA, następnie je odkomentować i ponownie zrestartować HA.

(Ścieżka dla odważnych to restart hosta zamiast zabiegów z komentowaniem, ale w ten sposób najłatwiej doprowadzić HA do stanu w którym się już nie uruchamia, jakby co to ja odradzam takie posunięcia).