Listwa do zasilania zigbee

Chciałbym sterować zasilaniem w swoim małym, domowym biurze. Czyli zasilanie 2 monitorów i 2 laptopów. Najprostsze rozwiązanie to kupić do każdego urządzenia osobne gniazdko sterujące. Ale znalazłem coś takiego jak listwa. Zamiast 4 urządzeń, miałbym tylko jedno. Jest LANBERG Smart Home SM01-WPS34 ale to chyba jest wifi. Jest też Lidlowska silvercrest Zigbee Smart Home z portami USB. Co byłoby lepsze? Ktoś ma jedno albo drugie u siebie i przetestował?

Nie jest to optymalne rozwiązanie, bo obie listwy mają po 3 gniazda, a dla mnie ideałem byłaby listwa z 4 gniazdami, ale takiej nie znalazłem. Musiałbym chyba monitory podpiąć do jednego gniazda i sterować wspólnie (mogłoby tak działać).

Ooo wygląda interesująco. I ma 4 gniazda, więc dla mnie idealnie. Kiedy zamawiałeś?

1 polubienie

Już miesiąc temu ale najpierw tydzień leżała w Belgii potem tydzień w Holandii i wczoraj dotarła do WER Warszawa.

Od kilku miesięcy korzystam z tej listwy o której pisze @rafkan. Bez problemu dała się połączyć z Z2M.
Z istotnych kwestii to:

  • porty USB są niesterowalne, nie ma dla nich encji.
  • brak przycisku fizycznego do jednoczesnego włączenia/wyłączenia wszystkich gniazd. Ten duży przycisk jedynie dubluje funkcję przełącznika nr 1.
  • jest sporych rozmiarów.