Local Tuya sensory z gniazd

Dzień dobry ,
Pytanie do znawców i użytkowników urządzeń Tuya. Mam kilka gniazd obsługiwanych przez Tuya. Po integracji z chmurą powstały czujniki i nawet udało mi się je zmusić do liczenia zużycia. Teraz chciałbym wejść na wyższy poziom i pobierać dane bezpośrednio z urządzeń, zainstalowałem Local Tuya z HACS, dodałem dwa gniazda i próbuje dodać sensory które wyciągną z integracji poziom: napięcia w „V’, natężenia w „A” i aktualnej konsumpcji w „W”. W opisie do integracji jest przykładowy kod, w mojej instalacji HA w configuration.yaml mam wydzielone elementy :

automation: !include automations.yaml
script: !include scripts.yaml
scene: !include scenes.yaml
template: !include template.yaml
sensor: !include sensors.yaml
utility_meter: !include utility_meter.yaml

W którym elemencie umieścić kod proponowany przez twórców Local Tuya który wygląda tak:

sensor:
         - platform: template
           sensors:
             tuya-sw01_voltage:
               value_template: >-
                 {{ states.switch.sw01.attributes.voltage }}
               unit_of_measurement: 'V'
             tuya-sw01_current:
               value_template: >-
                 {{ states.switch.sw01.attributes.current }}
               unit_of_measurement: 'mA'
             tuya-sw01_current_consumption:
               value_template: >-
                 {{ states.switch.sw01.attributes.current_consumption }}
               unit_of_measurement: 'W'

W pliku sensors.yaml który zdefiniowałeś:

1 polubienie

Dzień dobry, Dodane działa. Z danych z utworzonych sensorów zrobiłem też liczniki zużycia przy pomocy całki Riemanna, wszystko działa dziękuję za pomoc.

Cześć, dzięki Twojemu postowi, po nierównej walce, udało mi się wyciągnąć z LOCAL TUYA wartości bieżącego napięcia, poboru mocy. Czy mógłbym liczyć na Twoje wsparcie i podpowiedź jak ogarnąć z tego wyliczenie zużycia w czasie/liczniki?

Liczniki robię przy pomocy Całki Riemanna ale już zapomniałem jaka jest metoda integracji. a po zrobieniu całki już nie da się obejrzeć składowych. Robisz to w Ustawienia-Urządzenia oraz usługi-Pomocnicy-Integracja- czujnik całkujący…
Podajesz sensor wejściowy w W, nie pamiętam którą metodę integracji wybrałem ale chyba Trapezoidalną, prefiks metryczy: to w zależności w jakich jednostkach wychodzi dana z twojej encji, potem jednostka czasu w “h” i powinno działać

1 polubienie