LocalTuya - konfiguracja czujnika temperatury

Prośba wielka.
Chcę przejść z chmury na local-tuya i mam problem z konfiguracją czujnika temperatury. Nie wiem jakie opcje wybrać w integracji, aby była prawidłowo wyświetlona temperatura.

Poniżej okna z konfiguracji.

W tym , coś się zaznacza ?

Czujnika temperatury zaznacz jako sensor a wartość porównywalną do temperatury sensora (w pomieszczeniu jest 22 stopnie - wybierz z listy wartość 22 lub zbliżoną ).
Proponuje zapoznać się z inną integracją dla Tuya Tuya Local GitHub - make-all/tuya-local: Local support for Tuya devices in Home Assistant

ok, dzięki. Przeszedłem z chmury na local. Jak na razie brak zawieszeń, opóźnień itp. Jestem zadowolony.
Co do podlinkowanej integracji, używasz jej ? jest łatwiejsza w obsłudze ?

Ostatni rok :grinning:. Z Tuya > Tuya_old > Local Tuya do Tuya Local.

Tak - używam
Łatwiejsza jest konfiguracja wystarczy podać ID i klucz, jak na fotce wyżej.

Możesz dodać do HA Tuya Local i sprawdzić

Spróbowałem Tuya Local i niestety przy próbie integracji kontaktronu Tuya Wifi wywala poniższy błąd:

Kontaktron “śpi”
Spróbuj podać w konfiguracji zamiast “Auto” adres IP i w trakcie dodawania naciskaj na krótko guzik parowania aby wybudzić go ze “snu”.

Inną metodą dodania do HA kontaktronu jest “pingowanie do niego” o to przykład mojego zamka wifi Tuya, nie ma sposobu dodania do HA ale za pomocą sprawdzenia połączenia wiem kiedy zamek został uruchomiony ( był aktywny)

  - platform: ping
    host: 192.168.68.10x
    name: "Zamek lock dostępny"
    count: 2
    scan_interval: 10

ScreenShot_20230405183741

OK, w ten sposób udało się. :+1:
Ale, mam pytanie, czy jest możliwość zapobieżenia przechodzenia kontaktronu w stan uśpienia. Spowalnia to przesyłanie powiadomień i gubienia poszczególnych zdarzeń.
Bezpośrednio w aplikacji chmurowej Tuyi nie widać aby czujnik przechodził w stan uśpienia, działa to płynnie. Oczywiście po za losowymi,całkowitymi i kilkugodzinnymi zawieszeniami czujnika :frowning:

Nie jest to technicznie wykonalne - komunikacja zużywa zbyt wiele energii, więc każde urządzenie bateryjne musi pracować z wykorzystaniem uśpienia.
WiFi jest szczególnie energochłonne w porównaniu do innych technologii.
Można nieco ułatwić życie ustawiając niezmienny IP (tandem ARP+DHCP przyspiesza negocjację adresu).

Jest jeszcze jeden sposób:

W Tuya dodajesz wirtualny przełącznik (switch).
Następnie tworzysz w aplikacji Tuya ( telefon) dwie automatyzacje.
Jeśli kontaktron “on” to przełącznik wirtualny na “on”, jeśli “off to na"off”

W HA pojawi się wirtualny przełącznik (switch), który będzie odzwierciedlał działanie kontaktronu.
/
Co do “pingowanie” , możesz zmienić np. na


    count: 1  # ile "próbek" 
    scan_interval: 5   # co ile sekund

Nie za bardzo kumam :wink: rozjaśnij proszę.

Tzn. Gdzie ? Na platformie Tuya, w aplikacji (chmurze)czy w integracji HA LocalTuya ?

Myśle, ze w aplikacji Tuya. Przejrzałem i nigdzie nie widzę aby można było dodać wirtualny switch.

Napisz, proszę gdzie ten zapis mam umieścić ? Czy on jest niezbędny w tej metodzie ?

Na platformie Tuya
Dodajesz wirtualne gniazdko lub “wielo-przełącznik” do swojego konta (projektu), otrzymujesz QR, skanujesz go telefonem
Instrukcja :Manage Virtual Devices-Tuya IoT Development Platform-Tuya Developer

Przykład:
To jest wirtualna wtyczka, jeśli zeskanujesz ten QR przez aplikacje Tuya (smartlife) ( dodaj - skanuj kod QR)
ScreenShot_20230408083402

SmartLife apk:

W HA pojawi się:

Co do ping:
Jest to sposób lokalny

count= "ile razy będzie się upewniał, że pod adresem IP jest połączenie
scan_interval= co ile sekund ma odpytać IP czy urządzenie jest dostępne

:information_source: Przynajmniej ja tak to rozumie a użytkowników forum z góry przepraszam za niepoprawne nazewnictwo

  - platform: ping
    host: 192.168.68.10x
    name: "Zamek lock dostępny"
    count: 1  # ile "próbek" 
    scan_interval: 5   # co ile sekund

Dzięki za wyjaśnienie, opcja z wirtualnym switchem działa idealnie, można powiedzieć, że kontaktron dostał drugie życie, a miał już iść w odstawkę.

1 polubienie