Localtuya przełącznik Loratap+napęd rolet

witam, posiadam HA na którym zainstalowałem dodatek localtuya, mam jednak problem z dodaniem (z poprawnymi wartościami) przełączników rolet Loratap i wykonaniu poprawnej automatyzacji dla tychże przełączników i napędów łańcuszkowych rolet (te udało mi się dodać poprawnie) …do tej pory działało mi to wszystko w aplikacji tuya w chmurze bez najmniejszego problemu. będę bardzo wdzięczny za pomoc , dziękuję:)w załączniku zdjęcie poglądowe przełącznika i napędu które chciałbym ze sobą sprzęgnąć w localtuya


Mam coś podobnego dodane przez Tuya Local

u mnie dodawanie przełącznika wygląda następująco, pytanie tylko które wartości wybrać żeby go poprawnie dodać





Są dwie integracje - local tuya i tuya local. Ty korzystasz z tej pierwszej. Natomiast w drugiej o której wspomniał @krskrab urządzenia są automatycznie konfigurowane i nie trzeba się bawić w ręczne ustawianie.

@Ligeza a skąd ta integrację mogę zdobyć bo w HACS jest bodajże tylko zwykła Tuya i właśnie moja LocalTuya? dzięki za odpowiedź

Dodając przez HACS -Niestandardowe repozytoria

ok dodałem TuyaLocal, ale przy próbie dodania urządzenia po wpisaniu Device_id i Local_key mam takie okno



wygląda jakby urządzenie zostało dodane, ale jednak nie mogę go znaleźć…

Usuń i dodaj jeszcze raz ale :

  • Ustaw stałe IP dla urządzenia i podaj w “Adres IP” (Auto może zadziałać)
  • Wersja protokołu ustaw na Auto

dziękuję Panowie za bardzo cenne i pomocne wskazówki , ale niestety pobawiłem się trochę i obecnie mogę sterować za pomocą przełącznika jedna roleta przełącznik działa mi tylko jako pojedynczy


próbowałem wybrać zarówno curtain_with_feedback, oraz loratap_curtain_switch, przy oddawaniu wersja protokołu na auto , ale działa też 3.3, IP ustawiam ręcznie.

A 2 ostatnie?
Moja widziana jest tak:

...
    "type": "simple_blinds",
    "device_id": "**REDACTED**",
    "device_cid": "",
    "local_key": "**REDACTED**",
    "host": "**REDACTED**",
    "protocol_version": "auto",
    "tinytuya_version": "1.13.2",
    "api_version_set": 3.3,
    "api_version_used": 3.3,
    "api_working": true,
    "status": {},
    "cached_state": {
      "updated_at": 1710795197.4390569,
      "1": "close",
      "2": 100,
      "5": true,
      "7": "opening",
      "10": 0
...

żadna z opcji nie powoduje dodania podwójnego przełącznika , wszystkie dodawane są jako pojedynczy Switch , niezależnie od wybranego protokołu (moje działają na 3.3) , IP ustawiam ręcznie , kompletnie nie mam pojęcia co mogę teraz zrobić , @krskrab Twoje switche rolet te są podwójne ?

Ja mam dokładnie to:
BENEXMART Wifi DIY Roller Shade Driver Built In Battery Blind Motor Alexa Google Assistant Voice Control https://amzn.eu/d/26p9KIq

/
Działa przez integracje Tuya?
/
Local Tuya

z tego co widzę to Ty masz na myśli napęd rolety , a ja chciałbym dodać podwójny przełącznik, który właśnie taki napęd przez wifi docelowo by wysterował, czy wiesz może jak sprawdzić logi dla danego urządzenia pracującego w chmurze Tuya?