Logowanie do HA po pierwszej instalacji

Cześć,

Jestem świeżakiem. Zainstalowałem na HP t630 Proxmox, następnie HA. Teraz wygląda, że wszystko działa.
Ale gdy chcę uzyskać dostęp do HA przez adres IP pokazywany w summary (notabene widoczny tez w moich ustawieniach serwera bo urządzenie z prxox ydopialem po kablu), nic się nie dzieje (tzn ląduje się dluuuugo, bardzo długo i nic). Co robię żle? Jak dostać się do panelu HA?

Logujesz się na porcie 8123?

tak. załączam


zrzut z mojego summary

No i na jaki adres wchodzisz i po jakim czasie od pierwszego uruchomienia VM?

PS i oczywiście jaki masz IP komputera z którego próbujesz się dostać do GUI (bo może źle ustawiłeś router w proxmoxie)?

A jak wejdziesz w konsolę masz taki ekran? i w nim adres na jaki się zalogować

żaden z adresów nie działał. wchodziłem na ten 192 z portem 8123. zrzuciłem kontener. zrobiłem nowa instalacje. jedyne czego to nie podłączyłem żadnego urządzenia usb.
próbuje włączyć instancje ale w konsoli widzę tylko:

A to w ogóle system na tej maszynie (wirtualnej) Ci nie bootuje - jesteś w UEFI-shell’u
poszukaj po starych wątkach o proxmoxie i BIOSie VM.
Bodajże Esc wchodzi do BIOSa.
(Secure Boot powinien być wyłączony, jakkolwiek nie wiem czy to jest rozwiązanie - nie pamiętam, sprawdź lub poszukaj starych wątków opisujących identyczny problem).

Tak. Wpisałem exit i wszedłem do biosa. kilka ustawień i wszystko działa. Dzięki.

@danie Opowiedz coś więcej o tych “kilku ustawieniach”

1 polubienie

wpisanie exit w okno terminalu uruchamia bios, tam zmieniłem kolejność bootowania kilka razy, w za 3 razem kolejność spowodowała odpalenie ha. zdziwiła mnie dostępność biosu z poziomu terminala ha, ale działa.

To nie jest prawdziwy BIOS twojego komputera, tylko BIOS maszyny wirtualnej - ona udaje rzeczywisty sprzęt, więc i udaje BIOSa.