Logowanie do HA z aplikacji/przegladarki Problem

Czesc
mam nietypowy problem z aplikacja HA.
Nie jestem w stanie zalogowac sie na glowny profil. Nazwa uzytkownika lub haslo sa niepoprawne. Jednoczesnie jestem zalogowany na 2 urzadzeniach wlasnie na glownym profilu. Jestem w stranie zmienic haslo, ale na kolejnym urzadzeniu lub w przegladarce juz dane sie nie zgadzaja.
Stworzylem dodatkowy profil i tam zmieniam haslo dowoli z kazdego urzadzenia i na przegladarce smiga, ale nie jestem w stanie zalogowac sie na glowne, poza 2 urzadzeniami, na ktore logowalem sie w pierwszej kolejnosci i poprostu mnie nie wylogowalo.

Witamy na forum. Proponuję na początek wyczyścić pamięć podręczną problematycznej przeglądarki.

@adrian881
Czy jesteś na majowym wydaniu HA core?
(czyli czy jesteś w kanale wydań beta zamiast na stabilnej gałęzi)

Core 2024.4.4
Czyszczenie pamieci nie pomoglo, sprawdzane na 3 roznych urzadzeniach. Na koncie dodatkowym moge spokojnie zmieniac hasla. Na koncie glownym, zmieniam haslo i mimo potwierdzenia zmiany hasla, nie jestem w srtanie sie zalogowac. Nazwa uzytkownika widnieje w aplikacji, wiec nie ma mowy o pomylce lub blednym uzytkowniku.

Niestety dla mnie problem jest nie do zreplikowania.

A czy da sie sprawdzic faktyczne haslo i login do konta na ktorym jestem obecnie zalogowany? Czy to mozliwe, zeby login/nazwa uzytkownika byla inna niz wyswietlana w tytule profilu? Moze haslo jest ok, tylko nazwa uzytkownika nie pokrywa sie z loginem, moze powinien byc jakis pierwotny login, pn admin, HA, Dom czy cos w ten desen?

Nie, hasła nie sprawdzisz, ale powiązanie Osoby z loginem tak.

tak

Może się nie pokrywa, pierwotny login ustalasz sam podczas onboardingu (gdy zakładasz konto właściciela przed pierwszym logowaniem).
Użytkownicy systemowi są zarezerwowani i nie można ich używać w odniesieniu do osób.
Można mieć kilku administratorów, ale zasadniczo normalny użytkownik nie powinien mieć praw administratora, dotyczy to też użytkowników tworzonych na potrzezby wybranych integracji.

Witam

Temat rozwiazalem, ale nie znalazlem remedium na odnalezienie pierwotnej nazwy uzytkownika. Jedyne co mozna zrobic to na zalogowanym urzadzeniu zmienic haslo i strzelac nazwe uzytkownika do skutku.

Nie musisz strzelać, zapominałem wspomnieć, ale cześć ustawień jest widoczna tylko w Trybie Zaawansowanym.