Lonsonho X711A dwa tryby działania

zobacz to, wygląda najlepiej :wink:

szczególnie to mi się podoba: https://youtu.be/9sGQ-eZ7uPs

No jak widzisz- jak się chce to można (ale trzeba mieć drukarkę 3d do takich wynalazków i drukować chyba raczej z PET, a nie PLA).

W obecnych czasach wydrukujesz bez problemu, jest dużo ludzi i firm którzy drukują za nieduże pieniązki.

Tak, ale przeważnie estetyka jest dyskusyjna :stuck_out_tongue:
PS Znalazłem te podkładki do Hue Dimmer, które miałem na myśli (z dziurą pod spodem) - jest kilka różnych wersji, tylko to niekonieczne wariant kompatybilny z europejskimi przełącznikami.

a na brytyjskie jest też taki

Jest sporo rozwiązań tego typu ale warunek konieczny to podłączenie zwykłych żarówek.

Wariant 1: moduł dopuszczony Zigbee, np. Tuya Zigbee - przełącznik podtynkowy bez N (QS-Zigbee-S04-2C-L) - HejDom i do tego podłączasz tradycyjne przyciski dzwonkowe.

Wariant 2: moduł dopuszczony z integrowanymi przyciskami, np. Tuya Zigbee - przełącznik ścienny KT (Moes dwie wersje z/bez N) - HejDom albo Tuya Zigbee - przełącznik ścienny (SWTZ65 - dwie wersje z/bez N) - seria EM - HejDom

Te dwa rozwiązania zapewniają nadal możliwość on/off świateł w przypadku awarii sieci Zigbee.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba pójdę w strone zakrycia starego włącznika, tym samym ten wifi nie będzie mi potrzebny :wink: ktos chetny na zakup? :wink: Dodam w okolicach weekendu ogloszenie do dzialu kupie/sprzedam.

Za Twoja wcześniejszą radą, też tak zrobiłem, w niektórych miejscach się sprawdziło :grin:.

No właśnie patrzyłem tak wstępnie jakieś dwie firmy na OLX w miare niedaleko mnie (żeby koszty przesyłki odeszły) i obie wyceniły mi na 50 zł. Nie znam się na druku 3D, nie wiem czy to dużo czy mało za taką usługę, ale kurcze tyle kosztuje smart włącznik, a tu drugie tyle za obudowę :wink:

Strasznie dużo, pewnie lepiej zainwestować w własną drukarkę (średniej klasy).

@vicarious moim zdaniem uczciwa cena - jeśli ktoś prowadzi DG, to nie robi takich rzeczy charytatywnie :smiley: największy udział w takiej cenie ma koszt pracownika i czas, a nie koszt materiału czy energii.
Generalnie ludzkość wciąż jest zachłyśnięta możliwościami, jakie oferuje druk 3D ale tak naprawdę wszystko co nadaje się do masowej produkcji wychodzi znacznie taniej gdy produkowane jest normalnie na wtryskarkach - dlatego te konstrukcje, które podawałem wyżej kosztują po 5-6GBP nawet z narzutami wszystkich handlowców po drodze miedzy producentem a konsumentem (i to mimo raczej małych serii jak na technologię produkcji).

Poszukaj w niecie ogłasza się masę ludzi co wydrukują to za dużo taniej. Na pewno uda Ci się kogoś lokalnie dorwać.