Lustro pogrzewane DIY

@Pokus632 w jaki sposób masz dokładnie technicznie zrealizowane podgrzewanie lustra w łazience? Jak duże jest to lustro? Czy faktycznie się to sprawdza?

W domu nie mam, ale w niektórych nieco lepszych hotelach spotykałem to rozwiązanie i naprawdę jest o co walczyć :stuck_out_tongue: (szczególnie jeśli lubisz posiedzieć pod prysznicem trochę dłużej i nie masz turbo wentyalacji).

Wg projektu mam mieć bezpośrednio na ścianie, zamiast płytek duże lustro i napewno będzie ciągle zaparowane po kapieli (wanna) dlatego szukam rozwiązania.


Szafkę wykonałem sam. bezpośrednio pod lustro dałem folię grzewczą i na to przykleiłem lustro.Nie wiem jak udostepnić filmik tutaj więc podsyłm linka Podgrzewane lustro - YouTube.
Na obrzeżach nie ma foli więc nie odparowuje tak szybko ale i tak jestem zadowolony. Na razie mam załączone na włącznik, w przyszłości ma być załączane przez stycznik.

1 polubienie

Podeślij proszę linka do tej folii.

Ja kupiłem taką Folia grzewcza Heat Decor HD-EPL 70W/mb - Heat Decor
Ale mają też inne szerokości 25cm 50cm i 100cm

2 polubienia

Potrzebuję pasek szerokosci 50 cm, jaką MOC [W/M²] wybrałeś? Bo widzę kilka wariantów a nie chciałbym przesadzić z podgrzewaniem lustra :grin:. Czym kleiłeś folię do ściany?

Czy taka folia musi być jakoś zabezpieczona przed wilgocią? Czy też sama z siebie taka już jest? Nie brałem pod uwagę takiej koncepcji, ale czemu nie. Tylko u mnie lustro wisi kilka cm od ściany, wiec jakaś wilgoć może się dostać pod spód (mam z tyłu podświetlenie),

Devi (Danfoss) ma przystępny poradnik, a w nim dział “Ogrzewanie luster”.

@gregusz - są takie przyklejane za lustrem.