Mały wyświetlacz do HA na biurko

A próbował ktoś z Was Lenovo Smart Display 7"? Zastanawiam się nad czymś na biurko, ale nieco większym.
Gdzieś znajdę jakieś howto pod kątem instalacji Habitat? Do tej pory robiłem tylko Webkiosk lub aplikację HA, ale faktycznie - trochę za dużo ta ostatnia “waży”.

Osobiscie w domu uzywam Lenovo ThinkSmart View, kttore zrootowalem, usunalem z nich absolutnie wszystko i zostal tam tylko fdroid i fennec (klon firefoxa), calosc komunikacji z systemami w domu odbywa sie tylko i wylacznie przez przegladarke, dzieki temu to urzadzenie dziala relatywnie sprawnie (ma bardzo ograniczone cpu/ram/dysk).

1 polubienie

Widzialem to, nawet stosunkowo tanio mozna kupic. Duzo zabawy bylo z wyrzuceniem wszystkiego i skonfigurowaniem pod siebie?

cala operacja rozgryzienia i optymalizacja softu zajela mi pare godzin, od tego czasu sobie ladnie smiga i raz na miesiac dwa trzeba kliknac aktualizacje nowszej wersji przegladarki i tyle.

poki fennec bedzie wspieral androida 8 bedzie dzialac potem pochodzi jeszcze rok - dwa az sie wersja przegladarki rozjedzie z potrzebami UI webpaneli.

Temat był poruszany na forum - Panel dotykowy do inteligentnego domu - #44 przez rm-rf

2 polubienia

zgadza sie tylko tamten temat umarl :wink:

Może mały nie jest ale postawić na biurku się da, powiesić na gwoździu…
I najważniejsze położyć się na kanapie i sterować smarthone a nie stać przy ścianie.
https://allegro.pl/oferta/tablet-lenovo-yoga-tab-3-10-1-16gb-ips-snapdragon-13674905556

Tylko tam trochę starawy już andek. Bo pisze że 6.0, ciekawe czy są nowe?

Fabrycznie w X50F był andek 5.1 a ostatni update to 6.0 - stare flaki = stary system.

Ten Lenovo ThinkSmart View ma po zrootowaniu andka 8.1, dodatkowo on nie ma baterii tylko jest zasilany z sieci, wiec spuchnieta bateria rozwali tego urzadzenia. w idle zuzywa okolo 1W a maks okolo 5W :slight_smile:

1 polubienie

Obudowa kolegi z innego forum pod smartfon:

Witam
Jakiś czas temu zakupiłem to urządzenie ale nie dałem rady tego ogarnąć. Jakieś softy wgrywałem na android 11 ale na nim nie chciał się połączyć do mojego wifi na ubiquiti. Mam prośbę możesz tutaj w temacie albo na priv opisać krok po kroku jak zrootować i ogarnąć to urządzenie do działania z HA ? Będe ogromnie wdzięczny.