MariaDb i memcache

Dziś aktualizowałem u siebie HA do nowej wersji. A że używałem natywnej bazy danych na Synku MariaDB, to wystąpił u mnie konflikt starej wersji. No i zrobiła mi się robótka z przerzuceniem danych z natywnego rozwiązania do bazy na dockerze w najnowszej wersji. Poszło i działa. Ale przerzucając przyszła mi do głowy taka myśl. W niektórych rozwiązaniach, z bazami danych korzysta się z memcache. W samym HA chyba się tego nie stosuje. Z tego, co widziałem, jest to osobny docker. Ciekawe czy dałoby się to pożenić w takim rozwiązaniu i czy wpłynęłoby na szybkość działania. Co myślicie? Może ktoś już stosuje?

1 polubienie

@gregusz czy możesz opisać jak przeniosłeś bazę? Obecnie mam Mariadb na synology ale stara wersja i po aktualizacji strasznie muli. Postawiłem Mariadb w dockerze ale nie mam pojęcia jak mam przenieść bazę, a nie chcę tracić historii choćby z PV.
Przez phpmyadmin bazę pobrałem ale zaczytać się już nie da.

Przepraszam, ze dopiero teraz, ale jestem w rozjazdach. Robiłem backup przez windowsa za pomocą MySQL Workbench czy jakoś tak. I na nowej wgrywałem też za jego pomocą. Sprawnie i bezproblemowo.

1 polubienie

Dzięki, zatem poszukam tutoriala w necie. Może się uda :grin: