MEW-01 wartosci poboru wciaz 0 mimo że przyrasta

Zainstalowalem HA w dockerze. Wg jakiegoś poradnika dodały sie też inne contenery

xxxxxxxxxxxx   ghcr.io/home-assistant/amd64-hassio-multicast:2022.02.0    "/init"                  13 hours ago   Up 13 hours                                           hassio_multicast
xxxxxxxxxxxx   ghcr.io/home-assistant/amd64-hassio-audio:2021.07.0        "/init"                  13 hours ago   Up 13 hours                                           hassio_audio
xxxxxxxxxxxx   ghcr.io/home-assistant/amd64-hassio-dns:2021.06.0          "/init"                  13 hours ago   Up 13 hours                                           hassio_dns
xxxxxxxxxxxx   ghcr.io/home-assistant/amd64-hassio-cli:2021.12.0          "/init /bin/bash -c …"   13 hours ago   Up 13 hours                                           hassio_cli
xxxxxxxxxxxx   ghcr.io/home-assistant/amd64-hassio-supervisor             "/init"                  2 weeks ago    Up 13 hours                                           hassio_supervisor
xxxxxxxxxxxx   ghcr.io/home-assistant/qemux86-64-homeassistant:2022.2.9   "/init"                  2 months ago   Up 10 hours                                           homeassistant
xxxxxxxxxxxx   ghcr.io/home-assistant/amd64-hassio-observer:2021.10.0     "/init"                  2 months ago   Up 13 hours   0.0.0.0:4357->80/tcp, :::4357->80/tcp   hassio_observer

Problemy zaczeły sie przy dodawaniu MEW-01 po mqtt. Przy automatycznym wykrycio odnalazło kilkadziesiąt sensorów (nie wiem czy to dobrze nazywam) z energiami, napięciami fazami i mozna było dodać i pobory energi do planszy “Energia” i wartosci z czujnikow. Wszystko grało.

Wyedytowałem plik configuration.yaml aby dodac tam zupełnie inny czujnik piszący do brokera i chyba w tym momęcie się coś posypało. W urządzeniach wciaz mam urządzenie ZAMEL ale przy każdej encji (npsensor.01_electricity_meter_current_phase_1) jest “Ta encja nie jest obecnie dostępna.”

Dodałem w configuration.yaml takie wpisy:

# Configure a default setup of Home Assistant (frontend, api, etc)
default_config:

homeassistant:
  customize_glob:
    sensor.energy_total_forward_active_energy_l1:
      last_reset: '2022-04-29T21:45:00+00:00'
      device_class: energy
      state_class: measurement

sensors:	  
  - platform: mqtt                                 
    name: "energy_total_forward_active_energy_L1"
    unit_of_measurement: "kWh"                     
    state_class: measurement                       
    device_class: energy                                                                                      
    state_topic: "enz/supla/devices/zamel-mew-01-723934/channels/0/state/phases/1/total_forward_active_energy"
    last_reset_value_template: '2022-04-29T21:45:00+00:00'                                                         
    state_class: total_increasing

Mogę już dodać pobor energii do planszy “Energia” lecz one są wciąz wyzerowane, nie pokazują słupków dziennych, godzinnych.
Encja wyświetlona jako czujnik poprawnie pokazuje wartość poboru.
Gdzie błąd?
Ten MEW-01 wciaz gdzieś “tkwi” i chciałbym go naprawić i wiedzieć co zepsułem.