Mi Smart Smoke Detector, JTYJ-GD-01LM/BW

Dotarła wreszcie do mnie powyższa czujka dymu i jak zwykle niby jest na liście a dodać nie mogę.
Używa ktoś z Was? mieliście z nią problemy? jeżeli możecie coś podpowiedzieć to proszę o pomoc.

:thinking: i znów nieprecyjnie, mowa potoczna: “dodać” znaczy sparować czy po poprawnym sparowaniu jest “unsupported”? Pisząc precyzyjnie unikasz odpowiadania na dodatkowe pytania, skracasz czas rozwiązania problemu :wink:.

1 polubienie

Hmmm, jakby to powiedzieć, po ostatniej wizycie w stadninie koni, parowanie jakoś tak dziwnie mi się kojarzy :face_with_hand_over_mouth:. A w kwestii czujnika to w ogóle nie mogę go sparować.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :slight_smile:. Jak zaczynasz myśleć o Zigbee to zapomnij o koniach :stuck_out_tongue: .

  1. Po włączeniu parowania Zigbee z Z2M sprawdź logi czy parowanie zostało włączone, pojawi się wpis:

“permit_join”:true,“version”:“1.21.0”}’

  1. “Podłącz urządzenie (włóż baterie) i odczekaj około 5 minut, aż wykona autotesty. Pomyślny autotest jest sygnalizowany kilkoma sygnałami dźwiękowymi i świecącą na zielono diodą LED. Teraz urządzenie jest gotowe do parowania. Aby szybko rozpocząć parowanie, naciśnij przycisk trzy razy z rzędu.”

Uwaga: urządzenie robi testy przez ok. 5 minut więc domyślny czas parowanie może się skonczyć więc musisz ponowić proces parowania.

Skoro tak to wygląda (gotowe do parowania) to wykonałbym te czynności w odwrotnej kolejności

  • baterie i autotest
  • permit join
  • pstrykanie przyciskiem

Zabawę z Z2M zaczynałem bardzo dawno temu jak nie było GUI więc było trzeba sobie radzić takim panelem:

image

dlatego bez problemu mogę ustawić sobie dowolny czas parowania.

Kupiłem takie coś


Postąpiłem zgodnie z instrukcją i Waszymi sugestiami, pierwszy zgrzyt to autotesty, zero informacji i zakończeniu czegokolwiek.

Jakiego koordynatora używasz?

Zigbee2MQTT
Bramka Zigbee Zigbee2MQTT CC2531zigbee2mqtt

Nie przekroczyłeś dopuszczalnej liczby obsługiwanych urządzeń tego “cuda”?

Inni piszą także tak:

Musisz nacisnąć przedni przycisk 3 razy szybko, ale nie za szybko. Potrzeba kilku prób.

Naciśnij przycisk z przodu 3 razy w krótkich odstępach czasu (Uwaga: po pierwszym naciśnięciu rozlegnie się dość głośny sygnał dźwiękowy).

Nie lubisz CC2531 tak samo jak tego Pana z hej :grin:.

Już Ci pisałem, że nie ma to nic nic wspólnego z “lubieniem” - jedno i drugie prędzej czy później przysparza problemów :laughing:

To znaczy ilu? teraz mam 20, było 21 ale jedno usunąłem jako zbędne.

Tego nie wiem, poszukaj w dokumentacji ale te 20 masz podpiętych bezpośrednio do CC czy w Twojej sieci jest tyle urządzeń i część z nich jest podłączonych do routerów?

Mam jeden router, on przejął 6 czujników.

Dla samego CC2531 to max 20 urządzeń w sieci Zigbee, poczytaj:

Internet podpowiada że:

P.S.
@macek mnie wyprzedził

Czyli powinien dać się sparować do routera?

Tak, podczas parowania urządzenie jest blisko koordynatora?