Miernik DC 24v zigbee

hello,

próbowałem znaleźć jednak to nie takie proste… miernik napięcia DC który można by podłączyć do HA?
chciałbym mieć informację w HA odnośnie aktualnego napięcia akumulatorów i zasilaczy 24V.
najlepiej Zigbee albo BLE?
z góry dzięki !! :slight_smile:

Widziałem coś takiego, ale czy to zintegrujesz w HA nie wiem (no i to wersja 12V, wiadomo - dzielnik napięcia jest w tym wypadku ultra prosty, ale jednak lepiej by było mieć coś dedykowanego)

edit
pewnie jeśli poszukasz to coś znajdziesz

to niestety 12v - raczej uszkodzę jak puszczę tam 24/27V.
ale ten drugi link już ciekawszego i wiem przynajmniej jakiego nazewnictwa szukać :slight_smile: dzięki !!

wersję 12V wpinasz w dzielnik napięcia (2 rezystory) i działa

Może to da się ogarnąć na 24V? Po mqtt

Oczywiście, że się da, nawet bez MQTT i większości pozostałej reszty

ale

1. wciąż to ani Zigbee, ani BLE (tu bym się zastanawiał czy nie dałoby się zaadaptować jakiegoś istniejącego rozwiązania, ale nie ma co się oszukiwać - nie znam takiego, a najbardziej rozwinięta integracja BLE w HA nie oferuje współpracy z żadnym urządzeniem, które by się mogło nadawać do tego celu.
  2. wymaga to minimum znajomości podstaw elektroniki (a tamten post raczej świadczy o tym, że to musi być “gotowiec”).

dokładnie, niestety nie mam czasu ani chęci dłubania w czymś DIY :frowning: - mam u siebie całe sterowanie na zasilaczach 24V i chciałbym mieć kontrolę nad przeciążeniami i samym napięciem + oczywiście baterie z UPS, tak więc w grę wchodzi tylko gotowiec, więc pozostaje czekać aż ktoś coś wymyśli :slight_smile:
dzięki wielkie !!

1 Like