Miernik DC 24v zigbee

hello,

próbowałem znaleźć jednak to nie takie proste… miernik napięcia DC który można by podłączyć do HA?
chciałbym mieć informację w HA odnośnie aktualnego napięcia akumulatorów i zasilaczy 24V.
najlepiej Zigbee albo BLE?
z góry dzięki !! :slight_smile:

Widziałem coś takiego, ale czy to zintegrujesz w HA nie wiem (no i to wersja 12V, wiadomo - dzielnik napięcia jest w tym wypadku ultra prosty, ale jednak lepiej by było mieć coś dedykowanego)

edit
pewnie jeśli poszukasz to coś znajdziesz

to niestety 12v - raczej uszkodzę jak puszczę tam 24/27V.
ale ten drugi link już ciekawszego i wiem przynajmniej jakiego nazewnictwa szukać :slight_smile: dzięki !!

wersję 12V wpinasz w dzielnik napięcia (2 rezystory) i działa

Może to da się ogarnąć na 24V? Po mqtt

Oczywiście, że się da, nawet bez MQTT i większości pozostałej reszty

ale

  1. wciąż to ani Zigbee, ani BLE (tu bym się zastanawiał czy nie dałoby się zaadaptować jakiegoś istniejącego rozwiązania, ale nie ma co się oszukiwać - nie znam takiego, a najbardziej rozwinięta integracja BLE w HA nie oferuje współpracy z żadnym urządzeniem, które by się mogło nadawać do tego celu.
  2. wymaga to minimum znajomości podstaw elektroniki (a tamten post raczej świadczy o tym, że to musi być “gotowiec”).

dokładnie, niestety nie mam czasu ani chęci dłubania w czymś DIY :frowning: - mam u siebie całe sterowanie na zasilaczach 24V i chciałbym mieć kontrolę nad przeciążeniami i samym napięciem + oczywiście baterie z UPS, tak więc w grę wchodzi tylko gotowiec, więc pozostaje czekać aż ktoś coś wymyśli :slight_smile:
dzięki wielkie !!

1 polubienie

Część.
Chciałbym odgrzebać temat.
Potrzebuje monitorowanie aku 48v.
Mam takie urządzenie:

Da się z niego wysłać dane do home assistanta? Chodzi mi głównie o encje “procent naładowania”?

Znalazłem jeszcze takie urządzenie, może przez 485, albo Bluetooth?

W opisie oferty jest

Uwaga:
Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych instrukcji, skontaktuj się z nami.

Więc napisz do Chińczyka, że chcesz tę dokumentację i wrzuć ją do posta na forum.

Napisałem do Chińczyka, ale oni mają teraz wakacje, czy przerwę świąteczną. Kontakt dopiero w lutym :frowning:
Myślałem że może da się z tego Peakselect KG110F za pomocą RS-485 wyciągnąć dane, albo skoro przesyła dane po Bluetooth do aplikacji to może da się też do Assistanta.

A widzisz tam jakąkolwiek dokumentację?

Oczywiście port szeregowy daje jakiś cień nadziei, reszta zależy od tego co tym portem jest przesyłane i na ile jest to jakkolwiek znormalizowane.

Chyba powinieneś szukać odwrotnie - tj. zamiast pokazywać nam tu jakieś randomowe sprzęty z ChRL (które mają jakieś interfejsy, na których mogą pracować zupełnie niestandardowe protokoły, oczywiście nie muszą być totalnie odjechane, ale bez dokumentacji nie sposób tego stwierdzić) zacząć najlepiej na oficjalnym forum HA szukać już działających rozwiązań, gdzie jest jakiś opis jak to ktoś zintegrował (a najlepiej jakieś linki do mniej lub bardziej oficjalnej integracji) i na tej podstawie oceniając czy będziesz w stanie to wykonać dobrać sprzęt.

Jeśli chodzi o obsługę Bluetooth, to jeśli nie ma jakiejś dedykowanej nieoficjalnej integracji to nawet nie licz na cud, oficjalnej z pewnością nie ma, a w PBM nie widziałem tego rodzaju urządzeń (prawdopodobieństwo że się pojawi obsługa czegokolwiek jest wprost proporcjonalne do odsetka użytkowników HA, którzy używają tego samego sprzętu).

@szopen jak zwykle ma rację. Szukaj sprzętu na stronach projektów związanych z HA.

Dla przykładu projekt OpenMQTTGateway obsługuje takie mierniki:

Czyli potrzebujesz tylko takiego miernika i np ESP32 do zintegrowania tego z HA.