Miernik energii Emporia Vue

Czy ktoś posiada i korzysta z urządzenia Emporia vue do mierzenia energii w domu. W odróżnieniu do innych mi znanych miernik posiada osobne wyjścia do śledzenia 8 lub 16 obwodów i to wszytko na jednym urządzeniu. Można to kupić na amazonie. ma apkr na Android i IOS. Komunikacja wifi. Posiada też integrację w hacsach do HA. Wygląda imponująco i cena w sumie podobna do mew 01 https://www.amazon.pl/EMPORIA-ENERGY-czujnikami-rzeczywistym-slonecznej/dp/B08G37ML2R

Poczytaj opinie na różnych Amazonach - wygląda na to, że producent/dystrybutor ma rynek europejski w d****.
Wersje 8-i 16-obwodowa to tak naprawdę to samo urządzenie - różnią się one ilością dołączonych przekładników prądowych (cęg), przy czym cęg luzem nie można kupić poza USA.

1 polubienie

Jak widać na załączonym obrazku, to nawet nie jest przewidziane na rynek europejski. w USA mają najczęściej instalację domowe 1-fazowe 120V, lub 2-fazowe 240V. Częstotliwość tej sieci to 60Hz.
Wniosek - tego u nas nie użyjesz. @szopen masz po części odpowiedź dlaczego nie wchodzą na rynek europejski… :wink:

Skoro ludzie używają ten sprzęt w DE czy UK, tzn. się da, a co do faktu że jest to adresowane na amerykański rynek to się zgadzam w pełni (w jednej z niemieckich opinii ktoś się burzył, że niebieski nie oznacza N, więc to nie powinno być sprzedawane, bo jest sprzeczne z normami i trudno się z tym nie zgodzić).

Poniżej film z montażu i integracji z HA

1 polubienie

Fajne ale chyba nie do naszych instalacji.Ja teraz szukam jakiegoś licznika i nie wiem co wybrać ale chyba będzie shelly 3em.

1 polubienie

Cześć,

Nie znalazłem wątku do przedstawienia się, więc napiszę tutaj, że cieszę się, że udało mi się trafić w to miejsce.

Niedawno uruchomiłem w domu rodzinnym PV a za chwilę rusza PC. Chciałbym monitorować zużycie przynajmniej w głównej rozdzielnicy. Stąd zainteresował mnie ten miernik…

Czy ktoś z Was go w końcu zakupił i zainstalował?
Czy oprócz niewłaściwych kolorów przewodów są jakieś inne przeciwskazania do montażu tego urządzenia?
A może są jakieś inne, fajne, wielokanałowe alternatywy?