Migracja HA do nowego domu

Cześć Ekipa,
pomalutku wykańczam się w nowym domu i wczoraj podjąłem decyzję aby przenieść HA z aktualnego domu do nowego. Wziąłem swojego HP T630, nowy router ( Tenda 4G09) - wcześniej wszysko działało na FUNBOX, ale w nowej lokalizacji jeszcze nie ma internetu kablowego.Połączyłem wszystko na nowej chacie, i niestety nie działa. Tzn nie mogę wbić sie przez żadne IP aby cokolwiek zobaczyć. Jestem troszkę w kropce. Bo nie mam pomysłu jak do tego podejść. Macie jakiś pomysł co powinienem zrobić ? Z góry dzięki za popdowiedzi.

Z tego co pokazujesz na zdjęciu terminal staruje i czeka na połączenia 192.168.1.39. Pierwsze pytanie masz IP na stacji z której się wbijasz ? Czy możesz pingować ze swojej stacji ten adres 39 ?

Jeżeli nie zmieniałeś portu dla HA to jest on dziwny
Powinien być 8123

Przecież to standardowy port proxmoxa.
Mnie intryguje coś zupełnie innego czy ten nowy router

  1. ma skonfigurowaną taką samą podsieć LAN jak stary? (chodzi zwykle o człon A.B.C w adresie postaci A.B.C.D, skoro wcześniej był funbox to prawdopodobnie to było 192.168.1.x czyli tu potencjalnie nie ma tragedii)
  2. czy w ogóle jest podłączony do Internetu?

Cześć,
1.szczwrze nic na routerze nie konfigurowałem, w opcjach za duzo to on niestety do konfiguracji za dużo nie ma.
2. Tak internet jest normalnieale z karty sim orange. Laczylem z telefonem.

@Flacha Na stacji z ktorej sie wbijam ? Tzn ? Polecialem na budowe tylko z HP na ktorym stoi HA oraz z telefonem. Na telefonie nie moglem sie wbić w zadne ip. Nastepnym razem wezme laptopa i sprobuje przez cmd zpingowac.

Dokładnie tak. Musisz mieć sprzęt żeby obczaić jakie IP dostajesz. Puścić pinga na konsolę i router i tam już wiele nie będzie czarów. Najprawdopodobniej jesteś w innej podsieci. Coś ma ustawiony stały adres IP.

Temat zamkniety, wystarczyło na nowym routerze zmienić 192.168.0.1 na 192.168.1.1 i dodać adresy od 1 do 200. Dzięki wszystkim za pomoc.

4 posty zostały podzielonye na nowy temat: Reklama Extalife