Migracja z 32-bit na 64-bit na RPi 4

Nie dawno dowiedziałem się że na mojej malince mam HA 32-bitowy systemem a zalecany jest 64-bitowy. Dodam że mam Raspberry Pi 4B WiFi 4GB RAM + 32GB microSD. Jako początkujący z przygodą w HA stwierdziłem że czym szybciej tym lepiej przejść. Tym bardziej że nie mam za dużo do stracenia w HA. Miałem w domu kartę microSD 64 GB która leżała gdzieś na półce więc na niej wypaliłem HA. Poniżej informację jak to możecie zrobić:

Wypalcie HA na drugiej karcie SD według następującej instrukcji:

W Home Assistancie zróbcie “New Snapshot”. Podajcie swoją nazwę kopi zapasowej i pamiętajcie żeby zaznaczyć:

  • Keep indefinitely in Google Drive
  • Keep indefinitely in Home Assistant.

Kopia zapasowa utworzy się na Waszym koncie Google dlatego warto tą kopie ściągnąć sobie na komputer. Jeśli tego nie zrobicie to pamiętajcie że kopię macie zapisaną na https://drive.google.com.

Macie już wszystko gotowe do zmiany karty SD w malince więc wyłączcie zasilanie malinki i zamieńcie karty SD i podłączcie zasilanie.

Wpisując Wasz adres HA na malince otworzy wam się strona:

Teraz najważniejsze żeby w tym momencie nacisnąć “alternatywnie możesz przywrócić z poprzedniej migawki” wtedy trzeba będzie podać lokalizację kopi zapasowej i zaakceptować. Może to trochę potrwać nawet do 10 minut. Po tym czasie spróbujcie odpalić ponownie stronę startową i będziecie mogli się zalogować na Wasze poprzednie konto.

Reasumując przejście nie jest bardzo skomplikowane. Mogą wystąpić jakieś drobne problemy z komponentami w HA wtedy dajcie znać na forum. Jedyny minus to taki że trzeba mieć drugą kartę.

2 polubienia

U mnie wyskakują jakieś błędy podczas migracji z karty sd na dysk SSD, niestety nie zapisałem jakie :slight_smile: